Statistika našeho portálu

  • 96 778 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Zámek Kroměříž

22.03.2013 - 19.05.2013 Kroměříž

¨Dvanáct příběhů o kostelích a jejich obnově. Výstava ve volně přístupných částech zámku. www.kostel365.cz¨Od 19. dubna bude část výstavy součástí placené prohlídky věže.Arcibiskupský zámek KROMĚŘÍŽ bude od 22. března do 19. května 2013 hostit výstavu nazvanou kostel365.cz. Fotografie 12 kostelů s doprovodnými texty o jejich osudech si návštěvníci mohou prohlédnout zdarma."Představujeme obrazem a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Kroměříž
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Kroměříž
Obec
Kroměříž

Fotogalerie k článku

¨Dvanáct příběhů o kostelích a jejich obnově. Výstava ve volně přístupných částech zámku. www.kostel365.cz¨

Od 19. dubna bude část výstavy součástí placené prohlídky věže.

Arcibiskupský zámek KROMĚŘÍŽ bude od 22. března do 19. května 2013 hostit výstavu nazvanou kostel365.cz. 

Fotografie 12 kostelů s doprovodnými texty o jejich osudech si návštěvníci mohou prohlédnout zdarma.

"Představujeme obrazem a slovem kostely z rozličných koutů České republiky. Příběhy jednotlivých staveb jsou různé, společná je tu lidská snaha o jejich obnovu," říká Aleš Kozák, ředitel pořádajícího Institutu pro památky a kulturu, kterého k uspořádání výstavy vedla myšlenka na propojenost osudů společnosti, kostelů a lidí.  

Návštěvníci a návštěvnice výstavy se prostřednictvím fotografií a textů seznámí s dřevěným kostelem sv. Kateřiny Alexandrijské v Hrabové obnoveným po velkém požáru v roce 2002, s kostelem Panny Marie v Dolních Kounicích, který je vzácným příkladem torzální architektury, s "kostelodomem" ve Švihově či s centrem interkulturního dialogu Pražská křižovatka a dalšími.

Výstava navazuje na konferenci PROPAMÁTKY, která se v roce 2010 věnovala právě obnově a využívání kostelů. "Snažili jsme se, aby výstava vyzněla jako kniha sestavená z dvanácti různých povídek, které popisují a vyprávějí osudy jednotlivých kostelů. Lidé se na výstavě mimo jiné dozvědí, jaké finanční náklady a další oběti vyžaduje obnova památek a věřím, že pro některé to bude i motivací se do památkové obnovy osobně zapojit," doplňuje k idejím a cílům výstavy Aleš Kozák.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

 

Mapa

Další akce v okolí

Hypnotizér v Kroměříži - Kroměříž

25.05.2022 - 25.05.2022
Milíčovo náměstí 488…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na interaktivní přednášku, kterou pořádá Kino Nadsklepí Kroměříž.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete