Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Kozákov Challenge-downhill longboard závody

18.07.2018 - 21.07.2018 Vrch Kozákov

Kozákov Challenge slaví 10. jubilejní ročník! Již po desáté se na Kozákově sejdou ti nejlepší světoví jezdci downhillového skateboardingu. Závod série mistrovství světa konající se pod záštitou Czech Gravity Sports Associaiton (CGSA) a International Downhill Federation (IDF). Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází více než 200 elitních jezdců.…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Kozákov Challenge slaví 10. jubilejní ročník! Již po desáté se na Kozákově sejdou ti nejlepší světoví jezdci downhillového skateboardingu. Závod série mistrovství světa konající se pod záštitou Czech Gravity Sports Associaiton (CGSA) a International Downhill Federation (IDF).

Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází více než 200 elitních jezdců. Nechybí evropská ani zámořská špička, včetně brazilského střelce Carla Paixäa, veterána Patricka Switzera nebo Emily Pross, první ženy, která vyhrála OPEN kategorii světového závodu.

Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž z kopce pojedou rychlostí až 100 km/h. Napínavý závod pravidelně láká tisíce diváků a v minulosti neušel pozornosti významných českých médií (Česká televize, TV Nova, MF DNES, atd.). Loni si závod vybral také Olympic Channel, oficiální olympijský kanál, který v dokumentu Speed Boarders světu představil prostředí tohoto sportu.

Závod čítá dvě hlavní disciplíny-longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 – 90 km/h, a luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže. V té jezdci při sjezdu dosahují rychlosti přesahující až 100 km/h.
V kategorii longboard se kromě hlavního závodu (tzv. OPEN), kterého se účastní všichni jezdci, mají své samostatné kategorie ženy, junioři a tzv. Masters, tedy jezdci starší 35 let

Trať
Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajistí záchranné sítě a tisíce slaměnných balíků.

Závodníci
Na startu se každý rok sejdou ti nejlepší jezdci z celého světa. Kromě již zmiňovaných světoznámých závodníků nebude chybět například také loňský vítěz Thiago Gomes Lesa . Z českých jezdců se můžete těšit na kompletní českou špičku, kdy se na start postaví například dvojnásobný juniorský mistr Evropy Vojta Žáček, loňský stříbrný medailista kategorie Masters a legenda českého longboardingu Pavel Zajíc, nebo loňský mistr Evropy na lugi Andrej Ilič.

Mistrovství ČR 2018
Letošní rok proběhne poprvé na Kozákově také mistrovství České republiky. O víkendu 14. a 15. června před samotným světovým závodem čeští jezdci poprvé zabojují o titul přímo na legendárním Kozákově. Sobota bude vyhrazena volným jízdám (tzv. freeridům), v neděli proběhne samotný vyřazovací závod.


Program
Zázemí na vrcholu kopce zajišťuje kemp a velký party stan, kde můžete v pauzách mezi jízdami odpočívat a večer společně s jezdci oslavit konec dalšího dne. V pondělí, úterý a středu proběhnou vždy od cca 10 do 18 hodin freeridy. Ve čtvrtek a pátek je od 14 do18 hodin na programu kvalifikace. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne vyhlášení vítězů a závěrečná párty. Vypůjčit si můžete také například vybavení na pétanque, badminton, nebo využít naší sítotiskovou dílnu, kde si můžete vyrobit vlastní oblečení s motivy Kozákov Challenge a longboardingu.

Hudební program


HLAVNÍ STAN
Čtvrtek 19.7.:

DJ Inso

DJ Tea Tralna

DJ Biomat

 

Pátek 20.7.:

DJ Painter /Twisted nipples/

DJ j Pup-shmeer /Twisted nipples/

DJ Johnny adela Samovar/

DJ Eazy /Samovar/

 

Sobota 21.7.:

DJ Oliver Torr

DJ PSJ

DJ SRBS

DJ nrmn

DJ Yan

 

 

 

JOKER STAN:

Čtvrtek 19.7.:

DJ All in

DJ Jou Hou

Pátek 20.7.:

DJ Jezza

DJ j Mário

Sobota 21.7.:

DJ Pup-shmeer a kolektiv

Mapa

Další akce v okolí

T-Mobile Olympijský běh - Lomnice n…

19.06.2019 - 19.06.2019
Lomnice nad Popelkou

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete