Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Kresby Jiřího Šlitra - výstava - Zbiroh

28.06.2018 - 27.08.2018 Městské muzeum Zbiroh, Masarykovo náměstí 28

Jiřího Šlitra známe především z divadla Semafor jako hudebníka, skladatele, zpěváka, pianistu a naivního herce "kamenné tváře". Žije v povědomí současníků jako autor stále populárních písniček. Méně známá je dnes jeho záliba v kreslení a malování, přesto mnozí vědí, jak vtipně a výstižně se zběhlý právník vyjadřoval tužkou a perem. Kudy chodil, tam kreslil, vždycky měl u sebe svůj skicák, v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městské muzeum Zbiroh, Masarykovo náměstí 28
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Rokycany
Obec
Zbiroh

Fotogalerie k článku

Jiřího Šlitra známe především z divadla Semafor jako 

hudebníka, skladatele, zpěváka, pianistu a naivního herce "kamenné tváře". Žije v povědomí současníků jako autor stále populárních písniček. Méně známá je dnes jeho záliba v kreslení a malování, přesto mnozí vědí, jak vtipně a výstižně se zběhlý právník vyjadřoval tužkou a perem. Kudy chodil, tam kreslil, vždycky měl u sebe svůj skicák, v divadle, na cestách, na dovolené. Pamětníci vzpomínají, že Jiří Šlitr kreslil prakticky každou volnou chvíli na turné či během natáčení desek i filmů. Zejména ke konci života často ilustroval knihy, má na svém kontě více jak tucet titulů – děl nejen kolegy Jiřího Suchého - Vyvěste fangle, ale také knih Josefa Škvoreckého - Zbabělci, Babylonský příběh, Jana Nerudy - Malostranské povídky, Pavla Boška - Redutání nebo Šimka s Grossmannem - Besídka zvláštní školy. Šlitrovy práce byly už za autorova života vystavovány ve Wiesbadenu, Bruselu, Dortmundu, New Yorku, v Hollywoodu nebo Houstonu.

Srdečně zveme ctitele Jiřího Šlitra a divadla Semafor do zbirožské výstavní síně v Městském muzeu Zbiroh na Masarykově náměstí 28. Kresby nejen z cest jsou shromážděny a vystaveny v muzeu  do 27. 8 2018. Výstava připomíná blížící se již  50. výročí od úmrtí, které nastane v roce 2019.

Mapa

Další akce v okolí

Mlýnky z dob našich předků - Zbiroh

05.02.2019 - 03.03.2019
Výstavní síň Městského…

Mlýnky na výstavu zapůjčil ze své bohaté sbírky pan Hynek Plundrich. Vernisáž se uskuteční v úterý 5. 2. 2019 v 17.00…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete