Statistika našeho portálu

  • 88 576 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Kresby Jiřího Šlitra - výstava - Zbiroh

28.06.2018 - 27.08.2018 Městské muzeum Zbiroh, Masarykovo náměstí 28

Jiřího Šlitra známe především z divadla Semafor jako hudebníka, skladatele, zpěváka, pianistu a naivního herce "kamenné tváře". Žije v povědomí současníků jako autor stále populárních písniček. Méně známá je dnes jeho záliba v kreslení a malování, přesto mnozí vědí, jak vtipně a výstižně se zběhlý právník vyjadřoval tužkou a perem. Kudy chodil, tam kreslil, vždycky měl u sebe svůj skicák, v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městské muzeum Zbiroh, Masarykovo náměstí 28
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Rokycany
Obec
Zbiroh

Fotogalerie k článku

Jiřího Šlitra známe především z divadla Semafor jako 

hudebníka, skladatele, zpěváka, pianistu a naivního herce "kamenné tváře". Žije v povědomí současníků jako autor stále populárních písniček. Méně známá je dnes jeho záliba v kreslení a malování, přesto mnozí vědí, jak vtipně a výstižně se zběhlý právník vyjadřoval tužkou a perem. Kudy chodil, tam kreslil, vždycky měl u sebe svůj skicák, v divadle, na cestách, na dovolené. Pamětníci vzpomínají, že Jiří Šlitr kreslil prakticky každou volnou chvíli na turné či během natáčení desek i filmů. Zejména ke konci života často ilustroval knihy, má na svém kontě více jak tucet titulů – děl nejen kolegy Jiřího Suchého - Vyvěste fangle, ale také knih Josefa Škvoreckého - Zbabělci, Babylonský příběh, Jana Nerudy - Malostranské povídky, Pavla Boška - Redutání nebo Šimka s Grossmannem - Besídka zvláštní školy. Šlitrovy práce byly už za autorova života vystavovány ve Wiesbadenu, Bruselu, Dortmundu, New Yorku, v Hollywoodu nebo Houstonu.

Srdečně zveme ctitele Jiřího Šlitra a divadla Semafor do zbirožské výstavní síně v Městském muzeu Zbiroh na Masarykově náměstí 28. Kresby nejen z cest jsou shromážděny a vystaveny v muzeu  do 27. 8 2018. Výstava připomíná blížící se již  50. výročí od úmrtí, které nastane v roce 2019.

Mapa

Další akce v okolí

Hurá prázdniny! - Rokycany

28.06.2019 - 28.06.2019
Rokycany

Akce pro děti k ukončení školního roku.

Fluff Fest 2019 - Rokycany

25.07.2019 - 29.07.2019
Rokycany

Festival Fluff Fest pro milovníky hardcore a punk je již po 20. tady!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 27. červen

Dnes má svátek Ladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete