Statistika našeho portálu

  • 94 728 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Křest knihy Gump - Pes, který naučil lidi žít v Galerii Vaňkovka - Brno

08.11.2019 Brno

Co se honí hlavou opuštěným psům? Knihy Dobrovský vydaly v září román Filipa Rožka s názvem Gump – Pes, který naučil lidi žít psaný z pohledu čtyřnohého tuláka. Křest knihy autora, který se sám celý život věnuje záchraně týraných psů, se v brněnské Galerii Vaňkovka uskuteční 8. listopadu od 17 hodin. Křtu se za přítomnosti hlavního psího hrdiny Gumpa ujme hudební skupina Poetika, youtuberka Anna Šulcová, režisér F. A. Brabec a další.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Kniha přináší srdceryvný příběh o osudu psího tuláka plného překážek a pastí, ale také lásky, naděje či obětavosti položit život za svého páníčka. Autor Filip Rožek se setkal s mnoha trýznivými osudy psů, nad kterými zůstává rozum stát. Skrze Gumpovo vyprávění chce otevřít lidem oči a ukázat, že každý může pomoci.

"Kniha vznikla v rámci charitativního projektu ‚Gump – Protože to nevzdám‘ organizace Se psem mě baví svět. Cílem je získání finančních prostředků na záchranu psů v nouzi," vysvětluje Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. "Projekt podpořila také řada umělců. Někteří z nich se ujmou křtu v naší galerii. Návštěvníci se tak mohou těšit nejen na hlavního hrdinu psa Gumpa, ale také například na youtuberku Aničku Šulcovou či režiséra F. A. Brabce," dodává. Právě Brabec se ujal režie hudebního klipu zpěvačky Olgy Lounové, která za doprovodu Marty Kubišové, Petra Koláře, Kataríny Knechtové, Richarda Krajča, Báry Basikové a dalších nazpívala ke knize titulní píseň.

Honorář autora a část výtěžku z prodaných knih bude věnována na veterinární péči pro opuštěné a týrané psy. Více informací o akci naleznete na stránkách Galerie Vaňkovka, o projektu se pak více dočtete na stránkách knihkupectví Knihy Dobrovský.

Hudební klip je ke zhlédnutí zde.

Mapa

Další akce v okolí

Veletrh PRODÍTĚ - Brno

04.03.2021 - 07.03.2021
Brno

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete