Statistika našeho portálu

  • 98 916 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Krkonošská 70 - závod hlídek

03.03.2018 Špindlerův Mlýn

Tradiční krkonošský lyžařský závod "Krkonošská 70" se svou historickou tradicí řadí k nejstarším a nejváženějším sportovním kláním na našem území. Kromě již tradičního závodu hlídek (první ročník proběhl již v roce 1955) připravili organizátoři pro přihlášené lyžaře i individuální závod, spadající do série závodů Stopa pro život (výměra tratí činí 25 a 50 km).Tradiční závod hlídek v běhu na…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Krkonoše, Špindlerův Mlýn, Svatý Petr
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Špindlerův Mlýn

Fotogalerie k článku

Tradiční krkonošský lyžařský závod "Krkonošská 70" se svou historickou tradicí řadí k nejstarším a nejváženějším sportovním kláním na našem území. Kromě již tradičního závodu hlídek (první ročník proběhl již v roce 1955) připravili organizátoři pro přihlášené lyžaře i individuální závod, spadající do série závodů Stopa pro život (výměra tratí činí 25 a 50 km).

Tradiční závod hlídek v běhu na lyžích

Trať závodu pětičlenných družstev vede ze Špindlerova mlýna, přes Hromovku, Krásnou Pláň, Zinneckerovu strouhu, rozcestí nad Tetřevími Boudami, Zahrádky, Pardubické Boudy, Pražskou Boudu, Zinneckerovu strouhu nad Láhrovými Boudami, Krásnou Pláň, Struhadla až k cíli ve Svatém Petru. Tato extrémně náročná trať dokonale prověří fyzickou připravenost a psychickou odolnost jednotlivých účastníků.

Oproti podobnému závodu "Jizerská 50" se "Krkonošská 70" odlišuje náročnějším profilem trati, volným způsobem jízdy, levnějším startovným a především účastí družstev. V minulosti se trasa jednotlivých závodů musela opakovaně měnit, neboť jednotlivé úseky nesplňovaly kritéria zadaná ochránci přírody. Kromě hlavních družstevních a individuálních závodů je připravena i speciální trať pro veterány, měřící 23 kilometrů. Jste-li milovníky lyžování v bílé stopě, a chcete-li si ověřit svou fyzickou sílu v prostředí nádherné krajiny, nezapomeňte se na Krkonošskou 70 včas registrovat!

 Krkonošská 70 - rok 2018

Těšíme se na vás 3. 3. 2018.

Podrobné informace

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Festival: Hudba na pomoc - Pec pod …

09.12.2022 - 09.12.2022
KlonDike music club

Zveme vás na charitativní projekt Hudba na pomoc. Těšit se můžete rovnou na 3 známé interprety, kteří vystoupí v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete