Statistika našeho portálu

  • 98 916 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Krojový ples 2017 - Mikulčice

03.02.2018 Mikulčice

Atlas Česka Vás zve do folklorem prodchnuté obce Mikulčice, nachazející se přibližně 8 kilometrů jihozápadním směrem od okresního města Hodonína. Každoročně v únoru se zde koná oblíbený "Krojový ples", pořádaný zdejší Mikuleckou chasou a obcí samotnou.Výjimečná akceVýznam této akce přesahuje hranice zdejšího regionu, neboť specifickým způsobem uchovává folklorní a lidové tradice oblasti…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kulturní dům Mikulčice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Hodonín
Obec
Mikulčice

Fotogalerie k článku

Atlas Česka Vás zve do folklorem prodchnuté obce Mikulčice, nachazející se přibližně 8 kilometrů jihozápadním směrem od okresního města Hodonína. Každoročně v únoru se zde koná oblíbený "Krojový ples", pořádaný zdejší Mikuleckou chasou a obcí samotnou.

Výjimečná akce

Význam této akce přesahuje hranice zdejšího regionu, neboť specifickým způsobem uchovává folklorní a lidové tradice oblasti jižní Moravy. Začátek celého slavnostního večera obstarají nadšenci z Mikulické chasy, kteří předvedou profesionálně nacvičenou Českou besedu. Další program osvěží hudební vystoupení Dechové hudby Lácaranka, která má mezi moravskými kapelami zvučné jméno. Malí i velcí návštěvníci se pak jistě nemohou dočkat bohaté tomboly, která zahrnuje gastronomické pochoutky, umělecká díla rozličného typu a zvláště pak to nejlepší z vinné úrody posledních let.

Víno hraje během večera nezanedbatelnou roli, neboť si jej můžete vychutnat při originálním koštu, který rozehřeje i únorovým mrazem skřehlá těla příchozích hostů. Na mikulčickém plese se zkrátka bude bavit každý z návštěvníků, kterých se zde každoročně schází stále větší množství.

A Atlas Česka Vám zaručuje, že pokud mezi ně budete letos patřit i Vy, nebudete ani chvíli litovat!

Krojový ples - rok 2018

Ples bude zahájen Moravskou besedou v podání krojovaných párů z Mikulčic, Lužic, Moravské Nové Vsi, Dolních Bojanovic a Prušánek.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete