Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Květinová party SA

17.05.2013 Praha

Květinová party SA v Music City Praha 8.5.2013 – boni - Music City rozkvete pod taktovkou Studentské akademie 17. května od 17:00. Připravili jsme pro Vás další akci, tentokrát Květinovou party s opravdu pestrým programem! Nejen, že se budete moci seznámit s jednotlivými akademiemi, jejich členy a především tvorbou, ale budete se moci opět aktivně zapojit v našich workshopech. Jeden z nich…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Květinová party SA v Music City

 

Praha 8.5.2013 – boni - Music City rozkvete pod taktovkou Studentské akademie
17. května od 17:00. Připravili jsme pro Vás další akci, tentokrát Květinovou party s opravdu pestrým programem!


Nejen, že se budete moci seznámit s jednotlivými akademiemi, jejich členy
a především tvorbou, ale budete se moci opět aktivně zapojit v našich workshopech.
Jeden z nich připravila například vedoucí Art academie Jana Babincová. Co přesně Vás čeká, neprozradíme, ale věřte, že to bude stát za to!
Na co se dále můžete těšit? Budete svědky hned několika premiér. První z nich bude promítnutí Dokumentu o Studentské akademii natočený Sárou Šimáčkovou a Marií Leličovou, studentkami maturitního ročníku filmového a televizního oboru SPSŠT Panská
a zároveň našimi pracovnicemi PR. Dále uvidíte dokument Filmové akademie "Celý život online" jež vznikl pod vedením Terezy Rejchové. Členové Divadelní akademie se vám představí prostřednictvím jejich nového vystoupení "Znamení v pohybu", které studenti společně s jejich vedoucím, Adamem Halašem, zinscenovali. Nejen nadějní muzikanti z kapel "AkademiX", "20 minutes" či studenti DJ akademie, ale i hosté UGC Rappeři z Beztíže a taneční skupina z centra Husita Vás svým výkonem pohladí na duši. Večer bude zakončen koncertem pop-elektronické skupiny Pedro Zakatchku z Neratovic. Prvních třicet lidí, co přispěje kapele nějaký peníz, čeká dárek - klipsnová ladička dunlop. 

 

 

Studentská akademie

Již tři roky nabízí Studentská akademie, která vznikla v rámci projektu obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius s názvem "Můžu ti pomoct?", volnočasové aktivity pro žáky základních a středních škol ZDARMA pod heslem Dělej, co tě baví. Studenti různých sociálních skupin tak získali možnost trávit volný čas smysluplně mezi zajímavými lidmi s podobnými zájmy a pod vedením profesionálů.

V současné době pořádá Studentská akademie 6 uměleckých akademií (rádiovou, filmovou, djskou, hudební, divadelní a art&design) Nejen, že naučí žáky něco nového a slouží jako velice zajímavý koníček ve volném čase, může fungovat i jako pomyslný kompas jejich budoucího života. Například Divadelní a Filmová akademie může pravidelné účastníky akademií připravit na přijímací řízení na HAMU či DAMU. 

Abychom mezi sebou seznámili jednotlivé studenty SA a upevnili tak jejich spolupráci, pořádáme různé akce, na kterých se obvykle podílejí všechny akademie, ať už workshopem, výzdobou nebo vystoupením.
O tom, že je projekt úspěšný, svědčí například vystupování hudební skupiny AcademiX na předních letních festivalech, představení Divadelní akademie na kulturních akcích apod.

 

Projekt "Můžu ti pomoct?"
Projekt, jehož záštitu převzala radní hlavního města Prahy JUDr. Helena Chudomelová, má dva cíle. Prvním cílem je podpora a rozvoj primární prevence rizikového chování, přizpůsobení funkční metodiky a dobré praxe pro její realizace ve středních školách za pomocí spolupráce se samotnými žáky. Druhým záměrem projektu, za jejichž účelem vznikly studentské akademie, je podpora smysluplného trávení volného času
a  zapojení rizikových skupin do umělecko-zábavné tvorby.

Každá zapojená škola prochází nejdříve analýzou prostředí a následně pak zhodnocením atmosféry v dané škole. Učitelé hned po zařazení školy do projektu procházejí akreditovaným vzdělávacím programem zaměřeným na problematiku rizikového chování a navštíví s žáky komunity zaměřené na léčbu drogově závislých nebo zapojení se do jiných menších projektů společně se žáky ostatních účastněných škol.

Do projektu se mohou přihlásit střední školy, učiliště nebo nově třídy 8. a 9. ročníků základních škol ZDARMA.

 

Dialog Jessenius o.p.s.
Cílem obecně prospěšné organizace vzniklé roku 2009 je, jak již napovídá motto: "Vědět je klíč", rozšíření informovanosti široké veřejnosti o závažných onemocněních a rizikovém chování. Zaměřuje se nejen na zlepšení komunikace mezi zdravotníky, pacienty a rodinnými příslušníky, ale také na komunikaci mezi žáky, učiteli, vedením škol a jejich zřizovateli.

V rámci kampaně na podporu prevence rizikového chování se konají Meziškolní konference, na kterých si žáci přihlášených škol společně se svými učiteli, za pomocí krátkých prezentací, snaží přijít společnými silami na to, jakým způsobem se dá předejít závislostem a rizikovému chování.
Další činností společnosti je výroba edukačních filmů, natočené za účelem včasného rozpoznání choroby a její následné léčby. Některá onemocnění by totiž neměla tak hluboký dopad, kdyby o nich byli pacienti lépe informováni a věděli, u koho najdou pomoc a odpověď na všechny jejich otázky. Dokumenty, na kterých se podílí řada expertů z nejrůznějších medicínských oborů, obsahují i rozhovory s nemocnými o jejich zkušenostech s léčbou. Filmy ve formě DVD jsou k dostání pro rizikové skupiny pacientů buď přímo v nemocnicích, nebo v pacientských organizacích.

 

Více na www.dialog-jessenius.cz/projekt/muzu-ti-pomoct nebo www.studentska-akademie.cz
Trailer k dokumentu o SA : https://www.youtube.com/watch?v=4iw0Xzbvdyo

 

Kontakt pro média:

 

Jiřina Faloutová – ředitelka projektu Můžu ti pomoct? a zakladatelka společnosti

Email: jirina.faloutova@dialog-jessenius.cz, tel: 776 369 685

 

Další akce v okolí

Večer žesťů Pražské konzervatoře 20…

06.03.2024 - 06.03.2024
Gröbeho vila

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Tóny Vinohrad 2024. Vystoupí žesťový soubor a trombonový soubor studentů…

Naděje má vůni tulipánu, pomozte on…

07.03.2024 - 10.03.2024
Praha

Chcete-li se začátkem jara udělat dobrý skutek, navštivte mezi 7. a 10. březnem nákupní centrum Metropole Zličín, kde…

Tereza Vinklárková / Výstup z rezid…

07.03.2024 - 07.03.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 7. března od 18 hodin zve na prezentaci výstupu rezidence umělkyně Terezy Vinklárkové.

Quatro Por Cinco 2024 - Praha

19.03.2024 - 19.03.2024
Bastion

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Hudba na hradbách 2024. Jazzový projekt, který se zrodil na Kubě. Čtyři…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete