Statistika našeho portálu

  • 98 909 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Rakovník - Kalendář akcí

Středočeské město Rakovník přivítá každoročně velké množství návštěvníků a turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat mnohé architektonické zajímavosti a přírodní scenérie okolních křivoklátských lesů. Atlas Česka pro Vás připravil výčet veškerých zajímavých kulturních akcí, které zde můžete navštívit v průběhu celého kalendářního roku.

V průběhu března si zde můžete vychutnat krajskou postupovou přehlídku amatérských divadelních souborů v rámci "Wintrova Rakovníka". Během prvních květnových dnů si pak na své přijdou milovníci tradičních oslav a historického jarmarku v rámci "Vysoké brány", která je symbolickým otevřením městských bran pro turisty a návštěvníky města Rakovníka. Těšit se můžete na rytířské souboje, divadelní představení a hudební vystoupení. Zároveň je otevřena vyhlídková městská věž – Vysoká brána.

Májové dny jsou ideální dobou pro konání netradičních, částečně recesistických akcí, které v Rakovníku zastupuje motorkářský sraz "Rackreyd". Od poloviny září do konce října se do města sjíždějí vyznavači klasické hudby, aby zde navštívili několik pravidelných koncertních večerů, konaných v rámci "Heroldova Rakovníka". Během několika listopadových dnů si nenechte ujít celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti a mládež "Popelka Rakovník", která se koná již více než třicet let.

Předcházející výčet kulturních akcí dokresluje čilý společenský ruch v malebném Rakovníce, který se těší na Vaši návštěvu.

 

Na Atlase Česka dále najdete