Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Český Krumlov - Kalendář akcí

Okouzlující město Český Krumlov patří k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Uchovává si totiž malebnou středověkou atmosféru a výletníky přitahuje desítkami pozoruhodných pamětihodností i čilým kulturním a společenským životem.

Na přelomu dubna a května se můžete těšit na "Kouzelný Krumlov", v jehož rámci se koná čarodějnický rej, stavění májky, lampiónový průvod či rozmanité hudební produkce. V červnu si pak nenechte ujít oblíbené "Slavnosti pětilisté růže", představující slavnou historii města v nápaditém a bohatém programu. Čas prázdni je pak ideální příležitostí ke konání "Festivalu staré hudby", připomínajícím ty nejlepší fragmenty z hudební tvorby předních autorů. Stejnou diváckou obec jistě přitáhne i několik koncertů konaných v rámci "Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov" či "Královského hudebního festivalu Zlatá koruna".

Na konci srpna si na své přijdou milovníci jazzu při pravidelném "Jazzky Krumlovu". Příznivci rychlých kol a adrenalinových závodů se sem sjíždějí na srpnový "Rallye Český Krumlov". Připomínkou spolužití s handicapovanými občany je pak "Den bez bariér", konající se v České Krumlově během měsíce září. V ten samý čas můžete navštívit i oblíbený "Festival barokního umění". Pro všechny odvážné vodáky a sportovce všech věkových kategorií je připraven říjnový "Krumlovský vodácký maratón". Samozřejmostí pro návštěvníky Českého Krumlova v letních měsících je i účast na některém z představení konajících se na "Otáčivém hledišti".

Věříme, že Vám výše uvedený výčet pomůže při volbě Českého Krumlova jako místa ideálního pro strávení příjemné dovolené či krátkodobějšího rodinného výletu.

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 8. květen

Den osvobození od fašismu

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete