Statistika našeho portálu

  • 98 126 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Český Krumlov - Kalendář akcí

Okouzlující město Český Krumlov patří k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Uchovává si totiž malebnou středověkou atmosféru a výletníky přitahuje desítkami pozoruhodných pamětihodností i čilým kulturním a společenským životem.

Na přelomu dubna a května se můžete těšit na "Kouzelný Krumlov", v jehož rámci se koná čarodějnický rej, stavění májky, lampiónový průvod či rozmanité hudební produkce. V červnu si pak nenechte ujít oblíbené "Slavnosti pětilisté růže", představující slavnou historii města v nápaditém a bohatém programu. Čas prázdni je pak ideální příležitostí ke konání "Festivalu staré hudby", připomínajícím ty nejlepší fragmenty z hudební tvorby předních autorů. Stejnou diváckou obec jistě přitáhne i několik koncertů konaných v rámci "Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov" či "Královského hudebního festivalu Zlatá koruna".

Na konci srpna si na své přijdou milovníci jazzu při pravidelném "Jazzky Krumlovu". Příznivci rychlých kol a adrenalinových závodů se sem sjíždějí na srpnový "Rallye Český Krumlov". Připomínkou spolužití s handicapovanými občany je pak "Den bez bariér", konající se v České Krumlově během měsíce září. V ten samý čas můžete navštívit i oblíbený "Festival barokního umění". Pro všechny odvážné vodáky a sportovce všech věkových kategorií je připraven říjnový "Krumlovský vodácký maratón". Samozřejmostí pro návštěvníky Českého Krumlova v letních měsících je i účast na některém z představení konajících se na "Otáčivém hledišti".

Věříme, že Vám výše uvedený výčet pomůže při volbě Českého Krumlova jako místa ideálního pro strávení příjemné dovolené či krátkodobějšího rodinného výletu.

Kategorie

úterý 9. srpen

Dnes má svátek Roman

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete