Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Jindřichův Hradec - Kalendář akcí

Návštěvníkům oblasti jižních Čech netřeba připomínat malebnost a historizující poetiku pohádkového města Jindřichův Hradec, které pro své hosty připravilo několik zajímavých kulturních akcí konaných v průběhu celé turistické sezony.

Během teplého června se do Jindřichova Hradce pravidelně sjíždějí milovníci dobré zábavy a především neobvyklé hudby, kterou si lze vychutnat v průběhu "Festivalu letních koncertů". Všem těmto návštěvníkům doporučujeme setrvat ve městě i v červenci, kdy se zde koná folkový festival "Folková Růže", přezdívaný jako nejkrásnější festival na světě. Specifika a mnohasetleté tradice zdejšího kraje pak nejlépe vychutnáte během "Folklorního festivalu", probíhajícího na mnoha místech ve městě.

Pestrý a bohatý kulturní program se ve městě odehrává během září. Atlas Česka Vás zve zvláště na "Podzimní divadelní festival", určený především mladému publiku. Těšit se můžete na rozmanité divadelní i taneční variace. Vyznavači lahodného zlatavého moku si zajisté nenechají ujít "Pivní slavnosti", plné dobrého piva i pivních laskominek. Pro ty, kdo spíše lnou k vínu a zvláště tomu zkvašenému, doporučujeme účast na stále oblíbenějším "Burčák Festu". Historické tradice města pak připomenou "Slavnosti Adama Václava Michny z Ottradovic", které jsou pravidelně spojeny s bohatým doprovodným programem.

Věříme, že náš výčet kulturních akcí pro Vás bude tou nejlepší pozvánkou do Jindřichova Hradce, který Vás jistě překvapí svou malebností a poetikou nejen skrytých romantických zákoutí.

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete