Statistika našeho portálu

  • 102 702 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Písek - Kalendář akcí

Některého z návštěvníků vyhledávaného města Písku možná překvapí neuvěřitelně bohatý program kulturních a společenských akcí, konaných v průběhu celého roku. Věříme, že Vás přiláká k výletu do tohoto centra historické architektury i za procházkou po okolní nádherné přírodě.

V průběhu května si na své přijdou zvláště ti nejmenší návštěvníci, kteří se mohou zúčastnit oblíbeného "Cipískoviště" aneb symbolického otevření letní turistické sezony. O měsíc později se zde pak odehrává tradiční "Mezinárodní setkání harmonikářů", které rozezvučí město veselými tóny neobvyklých hudebních nástrojů. Zřejmě nejznámější akcí konanou v Písku je "Šrámkův Písek", koncipovaná jako celostátní přehlídka experimentujících divadelních souborů. Velkou pozornost si jistě zaslouží i městská slavnost "Dotkni se Písku", zahrnující bohatý program pro všechny věkové kategorie, odehrávající se na několika scénách.

Prázdninový program v Písku jistě osvěží i "Festival nad řekou", zaměřující se na pojímání kinematografických snímků v historických souvislostech. Folklorní tradice a zvyky celého Písecka představuje stále oblíbenější "Mezinárodní folklorní festival", který rozveselí město na několik dnů. Mezi novými kulturními akcemi se rychle uchytil "Festival Cool v plotě", přitahující pozornost zvláště netradičním výběrem hudebních skupin. Tvorbu filmařských nadějí budoucnosti si můžete prohlédnout v rámci říjnového "Mezinárodního festivalu studentských filmů".

Z našeho výčtu je zřejmě, že návštěva města Písku bude obohacením pro každého z výletníků, který si může vybírat z pestré a nápady nabité kulturní produkce. Pokud se budete chtít ubytovat, máme pro Vás i přehled ubytování v Písku.

Zobrazuji celkem 1 výsledek

Sportovní stezka - Písek

17.10.2017 - 31.12.2025 Písek

Zrekonstruovaná sportovní stezka Na Americe byla oficiálně otevřena za účasti zástupců města a zhotovitele. Návštěvníkům Píseckých hor se zde nabízí nové možnosti vyžití a relaxace.V úseku dlouhém 1,4 kilometru na stezce vedené v původní trase lesních cest a pěšin přírodního parku Písecké hory.Z pětadvaceti stanovišť je prvních devět…

Na Atlase Česka dále najdete