Statistika našeho portálu

  • 102 342 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Prachatice - Kalendář akcí

Pro všechny návštěvníky okresního města Prachatice připravil autorský tým Atlasu Česka souhrnný přehled kulturních a společenských akcí, které zde můžete shlédnout v průběhu celé turistické sezóny.

Vyznavači závodů a putování na horských kolech se do Prachatic pravidelně sjíždějí v polovině května, aby se zúčastnili oblíbené "Koloshow". Na své si přijdou profesionální závodníci i amatérští nadšenci. O měsíc později pak své kulturní choutky uspokojí všichni milovníci staré hudby v rámci "Festivalu duchovní hudby". Zřejmě nejvýraznější společenskou akcí konanou v Prachaticích jsou pravidelné "Slavnosti solné Zlaté stezky", lákající návštěvníky na historické šermířské souboje, hudební vystoupení, divadelní produkce, gastronomické lahůdky či maškarní bál.

Novou tradici v pořádání velkolepých akcí založili v nedávných letech pořadatelé "Mezinárodního festivalu velkých dechových orchestrů". Poněkud jiný hudební žánr je pak ke slyšení v rámci "Mezinárodního jazzového festivalu", konajícího se zde v průběhu horkých letních červencových dní. V závěru prázdnin potom doporučujeme účast na tradičním hudebním open air festivalu "Mezibrány", který je známý skvělým technickým zajištěním několika pódií a zajímavým výběrem pozvaných hudebníků.

Zaujala-li Vás nabídka bohatého kulturního programu, vydejte se navštívit Prachatice osobně a vychutnejte si zábavu dle Vaše výběru a gusta. Poradíme Vám i s výběrem ubytování v Prachaticích.

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete