Statistika našeho portálu

  • 102 223 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Beroun - Kalendář akcí

Středočeské město Beroun žije po celý rok bohatým kulturním životem, což se odráží ve vysokém počtu jednotlivých společenských akcí. Během února se můžete zúčastnit oblíbeného "Berounského masopustu", plného dobrého jídla a zábavných masek. V květnu si na své přijdou milovníci tradičních folklorních slavností při "Poberounském folklorním festivalu Staročeské máje". Zahájení vodácké sezony pak nejlépe oslavíte při "Vodáckém maratónu na řece Berounce". Červen je v Berouně vyhrazen pravidelným "Berounským hradbám a vítání krále" a stále oblíbenější "Berounské muzejní noci".

O prázdninách si náruživý sportovci zajisté vychutnají náročnou "Berounskou 24 MTB", která prověří fyzické i psychické síly všech účastníků z řad cyklistů. Jednodenní hudební setkání "Berounské Letorosty" pak jistě potěší každého příznivce kvalitní hudby. Vyznavači běžeckých závodů pak první neděli po svátku svatého Vavřince přivítají tradiční silniční běh "Žebrácká pětadvacítka". Nový školní rok mohou školáci i jejich rodiče oslavit v rámci "Hrnčířských trhů" (spojených se soutěží o nejkrásnější zahradní keramiku) či závodů dračích lodí při "Berounském draku".

Již více než třicet let se v průběhu října do Berouna sjíždějí vyznavači a příznivci vážné hudby na sérii koncertů v rámci "Talichova Berouna". Adventní čas pak inspiruje zdejší obyvatele i výletníky k návštěvě tradičních "Vánočních trhů na Husově náměstí". Z předešlého výčtu společenských akcí konaných v Berouně je zřejmě, že se Vám návštěva tohoto malebného města zajisté vyplatí a že času stráveného zde rozhodně nebudete litovat. V Berouně najdete i bohatou nabídku ubytování, pokud zde budete chtít zůstat déle.

Kategorie

sobota 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete