Statistika našeho portálu

  • 89 479 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Okres Benešov - Kalendář akcí

Okresní město Benešov láká návštěvníky zdejšího kraje k prohlídce několika desítek cenných pamětihodností a zaujme i nádhernou okolní přírodou. Pro všechny milovníky společenských, sportovních a kulturních akcí je pak připravena bohatá nabídka událostí přitahujících pozornost v průběhu celého kalendářního roku.

V průběhu měsíce dubna se sem milovníci komorní hudby sjíždějí na tradiční festival "Jaro Josefa Suka", během nějž si zájemci mohou vybírat z rozmanité nabídky koncertů vážné hudby. Většina z nich se koná v městském divadle Benešov či v aule benešovského gymnázia. O měsíc později, na konci května, pak město rozezvučí desítky kapel a souborů produkujících dechovou hudbu v rámci oblíbeného "Festivalu dechových hudeb". Centrem festivalového dění je prostor na Masarykově náměstí kolem kašny, kde nechybí ani kvalitní občerstvení a bohatý doprovodný program.

Prázdninové kulturní dění v Benešově je pak zastoupeno především třídenním maratónem hudby rozličných žánrů, divadelních vystoupení, filmových projekcí, workshopů a různorodých autorských čtení v rámci populárního "Sázavafestu". Každoročně se na něj sjíždějí tisícovky fanoušků kvalitní zábavy převážně pod otevřeným nebem. Letní srpnové dny nahrávají i víkendovému "Benešovskému posvícení", kteréžto láká na bohatý hudebně-zábavný program, dostatek kulinářských specialit či večerní barevný ohňostroj.

Ve druhé polovině září pak společenské dění v Benešově osvěží pravidelné "Farmářské trhy", probíhající tradičně na Masarykově náměstí. Zpravidla se s nimi pojí ochutnávka a prodej kvalitních moravských vín, inspirující hudební doprovod cimbálové muziky či několik desítek stánků s rozmanitým sortimentem.

Věříme, že Vás bohatý kulturní život tohoto středočeského města zaujal a že se při dalším ročníků jednotlivých akcí společně shledáme v dobré náladě a pozitivním rozpoložení. V případě, že zde pobydete déle, máme pro Vás i nabídku ubytování.

Zobrazuji výsledky 1 - 10 z celkem 12

Benešovské posvícení

17.08.2019 - 19.08.2019 Benešov

Benešovské posvícení s bohatým programem proběhne na Masarykově náměstí a v historické části města, zvané Karlov.

Víkend plný kreativity a relaxu s dílnou Aladine - Chocerady

19.08.2019 - 21.08.2019 Chocerady

Pokud si chcete užít atmosféru letních dní opravdu jedinečným způsobem, vydejte se do Chocerad na kreativní víkend s názvem To nejlepší z Aladine, který se uskuteční 19. – 21. 8. 2019. Vyzkoušíte si spoustu nových výtvarných technik, a přitom si krásně odpočinete. A protože se jedná o dny, které by měly patřit pouze vám, je kurz…

Netopýří noc na hradě - Týnec nad Sázavou

24.08.2019 Týnec nad Sázavou

Naučná stezka pro děti, přednáška o životě netopýrů, pozorování kolonie netopýra velkého, dílny pro děti, procházka k řece. Pořadatel Hrad Týnec a Město Týnec nad Sázavou. Od 19:00 hodin.

Ochotnický divadelní festival - Týnec nad Sázavou

31.08.2019 Týnec nad Sázavou

Divadelní představení ochotnických spolků, šermíři, písničky pro děti, dílny pro děti, představení Divadla Netopýr - Lakomá Barka. Pořadatel Hrad Týnec a Město Týnec nad Sázavou. Od 14:00

Hradozámecká noc na Konopišti - Benešov

31.08.2019 Benešov

Nenechte si ujít Hradozámeckou  noc na Konopišti! Již tradiční akce hradů a zámků na konci prázdnin má na Konopišti opět co nabídnout velkým i malým návštěvníkům, milovníkům historie, divadla i zábavy. Bohatý výběr exkluzivních prohlídek; dobová hudba a šermířské představení na nádvoří, bohaté občerstvení.

Hradozámecká noc - Hrad Český Šternberk

31.08.2019 Český Šternberk

Hrad Český Šternberk Také letos se hrad Český Šternberk připojuje k Hradozámecké noci 31. srpna.

Folk Fest: Čechtická lilie

03.09.2019 Čechtice

Přijďte prožít pohodové odpoledne na Čechtickou Lilii - přehlídku folk a country hudby na farské zahradě v Čechticích.

Gastronomická akce Pivovarské slavnosti - Benešov

07.09.2019 Benešov

Ke slavnostem a pivu patří i dobré jídlo. V nabídce budou žebra s coleslawem a opravdovým křenem, hovězí i bezmasé burgery, domácí gulášová polévka a další dobroty.

Šternberský TROJBOJ IV. - aneb do posledního dechu - Český Štenberk

14.09.2019 Český Šternberk

Závod dvojic v kategoriích muži, ženy a mix v jízdě na kole, v běhu a v jízdě na kanoi.

Výstava obrazů a keramiky- Magdalena Timplová - Týnec nad Sázavou

04.04.2019 - 28.09.2019 Týnec nad Sázavou

Hrad a muzeum v Týnci nad Sázavou Vás zve na výstavu obrazů a keramiky Magdaleny Starkové Timplové. Pořadatel: Město Týnec - Hrad a muzeum.

Kategorie

neděle 18. srpen

Dnes má svátek Helena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete