Statistika našeho portálu

  • 94 948 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Okres Příbram - Kalendář akcí

Autorský tým Atlasu Česka by Vás v této kategorii rád pozval na návštěvu historického města Příbrami, které nabízí nespočet historických pamětihodností i pestrý a bohatý kulturní program.

Z výčtu kulturních a zábavních akcí doporučujeme zvláště účast na "Masopustu v Hornickém muzeu Příbram", který v neobvyklém prostředí připomene v průběhu února tradiční zvyky a rituály spojené s oslavou počátku půstu v okolním regionu. Během měsíce března si pak můžete užít atmosféru multižánrového festivalu "Příbramské schody", na kterém se představí několik vybraných hudebních formací. V průběhu dubna a května si milovníci klasické hudby přijdou na své při některém z koncertů "Hudebního festivalu Antonína Dvořáka", který patří k nejvýznamnějším kulturních akcím konaným v Příbrami vůbec.

V polovině května pak přitahuje pozornost tradiční "Festival muzejních nocí na Březových Horách", který účastníkům nabízí možnost noční jízdy hornickým vláčkem, tajemné prohlídky historického podzemí či rozličná hudební vystoupení. Za návštěvu pak jistě stojí i oblíbený "Bigbítový festival", který každoročně dokazuje neutuchající zájem o tento dnes již tradiční hudební žánr.

Období konce školního roku je v Příbrami již více než dvacet let spojeno s historickou hornickou "Prokopskou poutí", která ukáže expozici zdejšího hornického muzea v nezvyklém světle a nechá účastníky i nahlédnout do jindy nepřístupných míst zdejších dolů. Na konci prázdnin si v Příbrami dávají dostaveníčko vyznavači moderní hudby a tanečních kreací, jež lze naplno užívat v rámci víkendového "CzechPoint Open Air festivalu". Historický vývoj města spolu s oslavou aktuální každodennosti pak připomenou tradiční "Městské slavnosti", otevírající svou náruč návštěvníkům z celé České republiky přibližně v polovině září.

Věříme, že Vás předcházející výčet konaných akcí zaujal, a že se společně na některé z nich již brzy setkáme.

Zobrazuji celkem 7 výsledků

Příměstský in-line kemp s angličtinou 2021 - Příbram

02.08.2021 - 06.08.2021 Příbram

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do menších skupin, a tak výuka probíhá adekvátně dovednostem i věku dětí.

Příměstský cyklo kemp 2021 - Příbram

09.08.2021 - 13.08.2021 Příbram

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku jízdy na kolech, bezpečnost pohybu jednotlivců i skupin a jízdu přes cyklo překážky. Každý týden je veden zábavnou a naučnou formou. Obohacený jsou o pestrý a bohatý doprovodný program.

Příměstský cyklo kemp 2021 - Příbram

16.08.2021 - 20.08.2021 Příbram

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku jízdy na kolech, bezpečnost pohybu jednotlivců i skupin a jízdu přes cyklo překážky. Každý týden je veden zábavnou a naučnou formou. Obohacený jsou o pestrý a bohatý doprovodný program.

Pohádková země - Pičín

07.06.2015 - 31.12.2025 Pičín

Strašidýlka, skřítkové, víly, rusalky a další stvoření pohádkové babičky, spisovatelky, ilustrátorky a malířky paní Vítězslavy Klimtové Vás zvou do svého tajemného a kouzelného světa. Potkat se můžete s mluvícím a zpívajícím stromem, draky, domácími a lesními skřítky, rusalkami, vílami, vodníky, čarodějnicemi, bludičkami, hejkaly a…

Nová expozice - Památník Karla Čapka

29.04.2017 - 31.12.2025 Stará Huť

Památník Karla Čapka na Strži otevírá novou expozici o Čapkově životě a díleFrakovou vestu a košili s motýlkem, dobový fotoaparát a expozimetr, s nimiž spisovatel pořizoval snímky neposedné foxteriérky Dášeňky, ale i jedinečné snímky Čapkovy pracovny a okolí jeho letního sídla od Josefa Sudka. Tyto a mnohé další unikáty nabídne nyní nově…

Public Jukebox - Příbram

05.10.2020 - 31.10.2021 Příbram

Bytelná socha umístěná na ocelovém piedestalu se šestimetrovým stožárem nabízející přes sto zvukových nahrávek, Public Jukebox, se vrací do České republiky.

Naučná stezka Petrovicko - Sedlčany

18.02.2021 - 31.03.2021 Petrovice

Vydejte se poznat Kraj kamenů!

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 5. březen

Dnes má svátek Kazimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete