Statistika našeho portálu

  • 95 516 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Litomyšl - Kalendář akcí

Přijměte naše pozvání na výlet do živého a temperamentem oplývajícího města Litomyšle, které množstvím cenných architektonických památek a pohlcující atmosférou přiláká každoročně tisícovky turistů. Pro každého z nich je navíc připraven kalendář zajímavých akcí, které bychom Vám v tomto přehledu rádi představili.

Na dobu svých studijních let lze nejlépe zavzpomínat právě v kruhu mladých lidí poznávajících první vážné trable a radosti jejich životů. Jedinečnou možnost k tomu máte při účasti na "Majálesu litomyšlských studentů". Poněkud jiné slasti pak můžete uspokojit při návštěvě "Gastronomických slavností Magdaleny Dobromily Rettigové", které pestrostí své nabídky a kvalitou servisu plně dostojí autoritě ženy, jež si vzaly do svého názvu. V našem výčtu samozřejmě nemůže chybět ani připomínka nejslavnějšího litomyšlského rodáka, na jehož počest se každoročně koná festival "Smetanova Litomyšl".

Milovníky koní a zvláště pak jejich esteticky vyhlížejících soubojů jistě potěší "Velká cena Litomyšle v parkurovém skákání". Během prázdnin pak rodiče a zvláště jejich nejmenší ratolesti ocení pravidelné "Toulcovy prázdninové pátky", které nabízejí setkání s pohádkovými bytostmi pro malé i velké návštěvníky. Přehlídkou mladých začínajících hudebních talentů je pak "Mladá Smetanova Litomyšl", zdárně navazující na tradici a popularitu delší a známější předchůdkyně. Odvážnější milovníci dobrodružství si pak jistě nenechají ujít oblíbený "Mezinárodní festival outdoorových filmů".

Z výše uvedeného soupisu kulturního dění je zřejmé, že obyvatelé Litomyšle si po celý rok užívají pestré zábavy i poučných setkání, na které Vás srdečně zve i Váš průvodce po České republice - Atlas Česka.

Zobrazuji celkem 3 výsledky

Čechomor Kooperativa Tour 33 radostí života- Litomyšl

05.08.2021 Litomyšl

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební scéně. Buďte u toho toho!

Rytíř Toulovec provádí Litomyšlí

31.12.2015 - 31.12.2025 Litomyšl

Projděte se Litomyšlí s rytířem Toulovcem. Provází se denně, včetně zimy, nedělí a pondělků.Rytíř Vás dovede k památkám a to nejzajímavější vám o nich řekne. Půjdete po stopách B. Smetany, B. Němcové, J. Mařáka, O. Zoubka nebo A. JiráskaPodíváte se do sklepů, stylových hospod, na věže, do tajuplných dvorků a ulic. Uslyšíte příběhy a…

FotbalPark Litomyšl

10.08.2017 - 31.12.2025 Litomyšl

FotbalPark LitomyšlAreál se nachází pouhé 2 km od centra města a rozkládá se na ploše 5 ha. Pro návštěvníky jsou připravena dvě hřiště na fotbalgolf s různou obtížností, přičemž každé hřiště má 18 jamek z přírodních, ale i umělých překážek. V areálu je zajištěno po celý den občerstvení, vnitřní i venkovní posezení, tribuny a potřebné…

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete