Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Okres Písek - Kalendář akcí

Některého z návštěvníků vyhledávaného města Písku možná překvapí neuvěřitelně bohatý program kulturních a společenských akcí, konaných v průběhu celého roku. Věříme, že Vás přiláká k výletu do tohoto centra historické architektury i za procházkou po okolní nádherné přírodě.

V průběhu května si na své přijdou zvláště ti nejmenší návštěvníci, kteří se mohou zúčastnit oblíbeného "Cipískoviště" aneb symbolického otevření letní turistické sezony. O měsíc později se zde pak odehrává tradiční "Mezinárodní setkání harmonikářů", které rozezvučí město veselými tóny neobvyklých hudebních nástrojů. Zřejmě nejznámější akcí konanou v Písku je "Šrámkův Písek", koncipovaná jako celostátní přehlídka experimentujících divadelních souborů. Velkou pozornost si jistě zaslouží i městská slavnost "Dotkni se Písku", zahrnující bohatý program pro všechny věkové kategorie, odehrávající se na několika scénách.

Prázdninový program v Písku jistě osvěží i "Festival nad řekou", zaměřující se na pojímání kinematografických snímků v historických souvislostech. Folklorní tradice a zvyky celého Písecka představuje stále oblíbenější "Mezinárodní folklorní festival", který rozveselí město na několik dnů. Mezi novými kulturními akcemi se rychle uchytil "Festival Cool v plotě", přitahující pozornost zvláště netradičním výběrem hudebních skupin. Tvorbu filmařských nadějí budoucnosti si můžete prohlédnout v rámci říjnového "Mezinárodního festivalu studentských filmů".

Z našeho výčtu je zřejmě, že návštěva města Písku bude obohacením pro každého z výletníků, který si může vybírat z pestré a nápady nabité kulturní produkce. Pokud se budete chtít ubytovat, máme pro Vás i přehled ubytování v Písku.

Zobrazuji celkem 5 výsledků

Festival Radosti ze života 2022 - Kostelec nad Vltavou

17.08.2022 - 21.08.2022 Kostelec nad Vltavou

3. ročníku festivalu Radosti ze života se zúčastní cca 40 zkušených lektorů a vystupujících. Můžeš se těšit na zajímavé přednášky, zážitkové workshopy, transformační rituály, šamanskou potní chýši, přechod žhavých uhlíků, tanec, hudbu, ženské kruhy, meditace, cvičení, kreativní tvoření, individuální terapie a mnoho dalšího.

Hypnotizér v Písku - Písek

20.09.2022 Písek

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na interaktivní přednášku, kterou pořádá Kino Portyč Písek.

Zážitkový park ZEMĚRÁJ - Kovářov

01.05.2013 - 31.12.2025 Kovářov

Jedinečný přírodní zážitkový park se nachází nedaleko Orlické přehrady u obce Kovářov. Na ploše 9 hektarů v okolí historické usedlosti se nalézá více než stovka různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů. Děti zde mohou v přírodním prostředí volně běhat, vymýšlet, tvořit a objevovat.Zážitkový park jako jediný u nás spojuje krásu české…

Muzeum milevských maškar

22.05.2017 - 31.12.2025 Milevsko

Muzeum Milevských maškar je českým unikátem, neboť je jediným muzeem v České republice zaměřující se na dějiny zdejší národopisné tradice - masopustních průvodů. Toto muzeum je umístěno společně s Turistickým informačním centrem Milevsko v prostorách krásného secesního domu čp. 6 na náměstí E. Beneše. Návštěvníci se mohou těšit na…

Sportovní stezka - Písek

17.10.2017 - 31.12.2025 Písek

Zrekonstruovaná sportovní stezka Na Americe byla oficiálně otevřena za účasti zástupců města a zhotovitele. Návštěvníkům Píseckých hor se zde nabízí nové možnosti vyžití a relaxace.V úseku dlouhém 1,4 kilometru na stezce vedené v původní trase lesních cest a pěšin přírodního parku Písecké hory.Z pětadvaceti stanovišť je prvních devět…

Kategorie

neděle 3. červenec

Dnes má svátek Radomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete