Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Světlá nad Sázavou - Kalendář akcí

V oblasti malebné Vysočiny se rozkládá okouzlující městečko Světlá nad Sázavou, které každoročně přivítá stovky nadšených turistů a žije i čilým kulturním životem. Pro všechny zájemce o zajímavé kulturní a společenské vyžití připravil Atlas Česka přehled těch nejlákavějších akcí, které se zde konají.

Milovníci kvalitní rockové hudby a autentické atmosféry svěžích koncertů a vystoupení doporučujeme účast na "Relax rock festu", který představuje především místní rockové kapely a občas přivítá i zajímavé hosty ze vzdálenějších krajin. To samé lze říci i o "Svět(láá..) festu", který bývá doprovázen bohatým doplňkovým programem a nabídkou gastronomických služeb upoutá doslova každého návštěvníka.

Pro zájemce o poznání okolní krajiny a okouzlující přírody doporučujeme "Propagační jízdy mopedů Vysoučinou", které jsou otevřeny doslova pro každého milovníka projížděk po čerstvém vzduchu na nostalgicky vyhlížejících strojích. Období poslední třetiny roku již tradičně přiláká především starší obyvatele na "Světelské babí léto s dechovkou", které si i v době moderních zvukových aparatur zachovává okouzlující autenticitu dob nedávno minulých. Poněkud z jiného ranku je pak oblíbená akce "Horácko tančí a zpívá", jejíž pořadatelé se zaměřují na představení tradičních folklorních zvyků a uměleckých vystoupení, prezentovaných těmi nejlepšími nadšenci z řad profesionálů i amatérů.

Z výše uvedeného přehledu je zřejmé, že milovníci společenských akcí i folklorních specifik zdejšího regionu si přijdou v průběhu celého roku na své. Atlas Česka Vám jako bonus přináší nabídku těch nejlepších ubytovacích kapacit, které zde při svých cestách můžete využít.

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete