Statistika našeho portálu

  • 94 431 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Kutná Hora - Kalendář akcí

Kutná Hora je jedním z nejkrásnějších historických měst celé České republiky, čemuž odpovídá i bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, konaných zde každoročně za velkého zájmu místních obyvatel i občasných návštěvníků.

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na březnové "Probouzení Kutné Hory", které symbolicky otevírá turistickou sezonu v tomto malebném středočeském městě. O měsíc později se malí i velcí mohou těšit na pohádkový "Čarodějnický rej", doprovázený desítkami zábavných akcí a bohatou nabídkou kulinářských specialit zdejšího kraje. V červnu si v Kutné Hoře dávají dostaveníčko příznivci operního žánru při oblíbeném "Operním týdnu". Během sedmi večerů se publiku představí špičkoví operní umělci z naší země i zahraničí.

V prostorách parků pod Vlašským dvorem si na konci června připomeneme dávné časy historické slávy Kutné Hory při "Královském stříbření", které svou přítomností pravidelně poctí i král Českého království s chotí. Stále většímu zájmu diváků se těší přehlídka divadel malých forem "Tyjátrfest", odehrávající se ve městě stříbra vždy na počátku měsíce srpna.

Pro milovníky starých automobilů je samozřejmou nezbytností návštěva pravidelné "INT Veterán Rallye", kterou město hostí ve druhé polovině srpna. Mnohasetletou tradici varhanářství a varhanictví připomene "Kutnohorský varhanní festival", spojený již tradičně s koncem léta. V té samé době si čas na výlet do Kutné Hory jistě udělají i příznivci literatury všech žánrů, pro které je připraven bohatý program v rámci festivalu "Ortenova Kutná Hora".

Z tohoto rámcového výčtu kulturních akcí je zřejmé, že Kutná Hora je místo společenskému životu zaslíbené a žádný z jejích návštěvníků nebude času zde stráveného litovat.

Zobrazuji celkem 2 výsledky

Stavy mysli - Za obrazem - nová stálá expozice Kutná Hora

17.02.2015 - 31.12.2020 Kutná Hora

Nové pojetí stálé expozice GASK – Galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji v Kutné Hoře se zásadně liší od její předchozí podoby, kde se mapovalo postupné historické budování sbírek.Liší se také od tradičního chronologického uspořádání na sebe navazujících (nebo vůči sobě se vymezujících) stylů a "-ismů". Oproti zmíněným postupům…

Stavy mysli - výstava - Gask Kutná Hora

02.12.2017 - 31.12.2025 Kutná Hora

Nenechte si ujít výstavu Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervencevernisáž v sobotu 2. prosince a koncert kapely Krásné nové strojeOtevíráme zcela inovovanou stálou expozici - vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv.…

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 27. říjen

Dnes má svátek Šarlota / Zoe

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete