Statistika našeho portálu

  • 92 570 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Kutná Hora - Kalendář akcí

Kutná Hora je jedním z nejkrásnějších historických měst celé České republiky, čemuž odpovídá i bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, konaných zde každoročně za velkého zájmu místních obyvatel i občasných návštěvníků.

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na březnové "Probouzení Kutné Hory", které symbolicky otevírá turistickou sezonu v tomto malebném středočeském městě. O měsíc později se malí i velcí mohou těšit na pohádkový "Čarodějnický rej", doprovázený desítkami zábavných akcí a bohatou nabídkou kulinářských specialit zdejšího kraje. V červnu si v Kutné Hoře dávají dostaveníčko příznivci operního žánru při oblíbeném "Operním týdnu". Během sedmi večerů se publiku představí špičkoví operní umělci z naší země i zahraničí.

V prostorách parků pod Vlašským dvorem si na konci června připomeneme dávné časy historické slávy Kutné Hory při "Královském stříbření", které svou přítomností pravidelně poctí i král Českého království s chotí. Stále většímu zájmu diváků se těší přehlídka divadel malých forem "Tyjátrfest", odehrávající se ve městě stříbra vždy na počátku měsíce srpna.

Pro milovníky starých automobilů je samozřejmou nezbytností návštěva pravidelné "INT Veterán Rallye", kterou město hostí ve druhé polovině srpna. Mnohasetletou tradici varhanářství a varhanictví připomene "Kutnohorský varhanní festival", spojený již tradičně s koncem léta. V té samé době si čas na výlet do Kutné Hory jistě udělají i příznivci literatury všech žánrů, pro které je připraven bohatý program v rámci festivalu "Ortenova Kutná Hora".

Z tohoto rámcového výčtu kulturních akcí je zřejmé, že Kutná Hora je místo společenskému životu zaslíbené a žádný z jejích návštěvníků nebude času zde stráveného litovat.

Zobrazuji celkem 10 výsledků

Čokoládový festival - Kutná Hora

06.03.2020 - 08.03.2020 Kutná Hora

Přijďte se bavit s celou rodinou! Připravené jsou pro návštěvníky kvízy, soutěže a spousty dárků! Hlavním programem bude výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustace a další.

Velikonoční tvořivé dílny - Kutná Hora

15.03.2020 Kutná Hora

V sále sokolovny si na více jak patnácti stanovištích mohou malí i velcí vyrobit rozmanité velikonoční dekorace, ozdobit vajíčka, uplést jarní věnec, košíček z pedigu a mnoho dalšího pod vedením šikovných lektorek. Hotové výrobky si mohou účastníci za drobnou úhradu materiálu odnést domů.

Oslavy Rovnodennost v Sedlecké katedrále - Kutná Hora

20.03.2020 Kutná Hora

Páteční Rovnodennost zahájí herec David Prachař, o hudební doprovod se postará energická jazzová zpěvačka s kubánsko-polskými kořeny Yvonne Sanchez s kapelou. V rámci oslav bude v podkroví katedrály probíhat vernisáž výstavy „Světlo a tma“ místních začínajících umělců.

Vítání jara a vynášení Morany - Kutná Hora

20.03.2020 Kutná Hora

Nejdříve ho nazdobíme, poté s ním dvířka k jaru otevřeme. Koho, že to nazdobíme? Klíč a paní zimu Moranu, kterou do Vrchlice zahodíme a společným průvodem z nádvoří Vlašského dvora v 15:00 hod. s klíčem do Sedlece vyrazíme. Přidejte se k nám, tvořivá dílnička po celý den, otevřeme brány jaru a dá-li sluníčko, pokračovat můžete v 17:00…

Karneval pro děti Vítání jara - Kutná Hora

21.03.2020 Kutná Hora

Karneval pro děti na oslavu příchodu jara pořádá Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR.

29. Královské stříbření Kutné Hory

20.06.2020 - 21.06.2020 Kutná Hora

29. ročník historické akce s nezaměnitelnou atmosférou odehrávající se v kulisách křivolakých uliček i monumentálního chrámu sv. Panny Barbory v Kutné Hoře.

Stavy mysli - Za obrazem - nová stálá expozice Kutná Hora

17.02.2015 - 31.12.2020 Kutná Hora

Nové pojetí stálé expozice GASK – Galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji v Kutné Hoře se zásadně liší od její předchozí podoby, kde se mapovalo postupné historické budování sbírek.Liší se také od tradičního chronologického uspořádání na sebe navazujících (nebo vůči sobě se vymezujících) stylů a "-ismů". Oproti zmíněným postupům…

Stavy mysli - výstava - Gask Kutná Hora

02.12.2017 - 31.12.2025 Kutná Hora

Nenechte si ujít výstavu Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervencevernisáž v sobotu 2. prosince a koncert kapely Krásné nové strojeOtevíráme zcela inovovanou stálou expozici - vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv.…

Severská filmová zima - Kutná Hora

25.02.2020 - 10.03.2020 Kutná Hora

Festival severské kinematografie v Bar 22, Palackého nám. 156/2.

Velikonoční výstava Dejte vajíčko malovaný - Kutná Hora

21.03.2020 - 26.04.2020 Kutná Hora

Sedmým rokem pořádá Město Kutná Hora společně s agenturou Veselý lidový rok, velikonoční výstavu, která má návštěvníkům přiblížit nejen tajemné období postního času, ale i samotný počátek svátků a období nastupujícího jara. Na výstavě nebudou chybět ukázky tradiční postní a sváteční stravy, pečiva, zvykoslovné předměty. Součástí letošní…

Kategorie

neděle 23. únor

Dnes má svátek Svatopluk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete