Statistika našeho portálu

  • 99 553 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kutná Hora - Kalendář akcí

Kutná Hora je jedním z nejkrásnějších historických měst celé České republiky, čemuž odpovídá i bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, konaných zde každoročně za velkého zájmu místních obyvatel i občasných návštěvníků.

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na březnové "Probouzení Kutné Hory", které symbolicky otevírá turistickou sezonu v tomto malebném středočeském městě. O měsíc později se malí i velcí mohou těšit na pohádkový "Čarodějnický rej", doprovázený desítkami zábavných akcí a bohatou nabídkou kulinářských specialit zdejšího kraje. V červnu si v Kutné Hoře dávají dostaveníčko příznivci operního žánru při oblíbeném "Operním týdnu". Během sedmi večerů se publiku představí špičkoví operní umělci z naší země i zahraničí.

V prostorách parků pod Vlašským dvorem si na konci června připomeneme dávné časy historické slávy Kutné Hory při "Královském stříbření", které svou přítomností pravidelně poctí i král Českého království s chotí. Stále většímu zájmu diváků se těší přehlídka divadel malých forem "Tyjátrfest", odehrávající se ve městě stříbra vždy na počátku měsíce srpna.

Pro milovníky starých automobilů je samozřejmou nezbytností návštěva pravidelné "INT Veterán Rallye", kterou město hostí ve druhé polovině srpna. Mnohasetletou tradici varhanářství a varhanictví připomene "Kutnohorský varhanní festival", spojený již tradičně s koncem léta. V té samé době si čas na výlet do Kutné Hory jistě udělají i příznivci literatury všech žánrů, pro které je připraven bohatý program v rámci festivalu "Ortenova Kutná Hora".

Z tohoto rámcového výčtu kulturních akcí je zřejmé, že Kutná Hora je místo společenskému životu zaslíbené a žádný z jejích návštěvníků nebude času zde stráveného litovat.

Zobrazuji celkem 1 výsledek

Stavy mysli - výstava - Gask Kutná Hora

02.12.2017 - 31.12.2025 Kutná Hora

Nenechte si ujít výstavu Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervencevernisáž v sobotu 2. prosince a koncert kapely Krásné nové strojeOtevíráme zcela inovovanou stálou expozici - vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv.…

Kategorie

úterý 21. březen

Dnes má svátek Radek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete