Statistika našeho portálu

  • 102 559 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kutná Hora - Kalendář akcí

Kutná Hora je jedním z nejkrásnějších historických měst celé České republiky, čemuž odpovídá i bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, konaných zde každoročně za velkého zájmu místních obyvatel i občasných návštěvníků.

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na březnové "Probouzení Kutné Hory", které symbolicky otevírá turistickou sezonu v tomto malebném středočeském městě. O měsíc později se malí i velcí mohou těšit na pohádkový "Čarodějnický rej", doprovázený desítkami zábavných akcí a bohatou nabídkou kulinářských specialit zdejšího kraje. V červnu si v Kutné Hoře dávají dostaveníčko příznivci operního žánru při oblíbeném "Operním týdnu". Během sedmi večerů se publiku představí špičkoví operní umělci z naší země i zahraničí.

V prostorách parků pod Vlašským dvorem si na konci června připomeneme dávné časy historické slávy Kutné Hory při "Královském stříbření", které svou přítomností pravidelně poctí i král Českého království s chotí. Stále většímu zájmu diváků se těší přehlídka divadel malých forem "Tyjátrfest", odehrávající se ve městě stříbra vždy na počátku měsíce srpna.

Pro milovníky starých automobilů je samozřejmou nezbytností návštěva pravidelné "INT Veterán Rallye", kterou město hostí ve druhé polovině srpna. Mnohasetletou tradici varhanářství a varhanictví připomene "Kutnohorský varhanní festival", spojený již tradičně s koncem léta. V té samé době si čas na výlet do Kutné Hory jistě udělají i příznivci literatury všech žánrů, pro které je připraven bohatý program v rámci festivalu "Ortenova Kutná Hora".

Z tohoto rámcového výčtu kulturních akcí je zřejmé, že Kutná Hora je místo společenskému životu zaslíbené a žádný z jejích návštěvníků nebude času zde stráveného litovat.

Zobrazuji celkem 6 výsledků

Roztežská heligonka 2024 - Kutná Hora

05.07.2024 Kutná Hora

Tradiční Setkání harmonikářů na Roztěži u Kutné Hory bude na páteční svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. 7. 2024

Stavy mysli - výstava - Gask Kutná Hora

02.12.2017 - 31.12.2025 Kutná Hora

Nenechte si ujít výstavu Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervencevernisáž v sobotu 2. prosince a koncert kapely Krásné nové strojeOtevíráme zcela inovovanou stálou expozici - vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv.…

Jiří Straka – Mlčení 2024 - Kutná Hora

04.02.2024 - 18.08.2024 Kutná Hora

Mlčení performera, sinologa a malíře inspirovaného kaligrafií – Jiřího Straky.

O TOBĚ – Z nejmladší ženské malby a sochy 2024 - Kutná Hora

04.02.2024 - 18.08.2024 Kutná Hora

Výstava O TOBĚ představí v GASK kurátorský výběr z nejmladší ženské malby a sochy orientované na figuru a figuraci.

Stále v pohybu Vratislav Karel Novák 2024 - Kutná Hora

18.02.2024 - 08.09.2024 Kutná Hora

Výstava Stále v pohybu Vratislava Karla Nováka pomyslně začala již v prosinci, kdy byl veřejnosti představen kinetický objekt Planety – Kruhy, který je umístěn v galerijních zahradách v rámci venkovní expozice GASK pod širým nebem.

Disegno interno – Eva Švankmajerová a Jan Švankmajer 2024 - Kutná Hora

03.03.2024 - 04.08.2024 Kutná Hora

Disegno interno čili „vnitřní uspořádání“ je název výstavy Evy a Jana Švankmajerových, která představí tvůrčí oblasti, do kterých tento světově proslulý surrealista zasáhl (koláže, grafiku, objekty, knižní ilustrace, medijní kresby, taktilní experimenty, sběratelství a samozřejmě film).

Kategorie

úterý 25. červen

Dnes má svátek Ivan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete