Statistika našeho portálu

  • 101 919 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Luhačovice - Kalendář akcí

Město Luhačovice je nejen oblíbeným letoviskem lázeňských hostů, ale představuje i místo s jedinečně zachovalou městskou architekturou a středobod kulturního dění zdejšího regionu. Atlas Česka pro Vás v této kapitole připravil přehled těch nejzajímavějších kulturních a společenských akcí, které zde můžete navštívit.

Hned na úvod bychom Vás rádi co nejsrdečněji pozvali na hudební festival nesoucí jméno světoznámého hudebního skladatele Leoše Janáčka, který zdejší lázeňský komplex opakovaně navštěvoval. Festival "Janáček a Luhačovice" nabízí návštěvníkům řadu nezapomenutelných uměleckých zážitků v nádherném prostředí luhačovických lázní. Při návštěvě města na konci června byste si pak neměli nechat ujít příležitost zúčastnit se vyhlášené "Luhačovické pouti", která bývá doprovázena i přehlídkou dechových hudeb. Samozřejmostí je pak starobylý jarmark, vystoupení mažoretek, koncert cimbálové muziky, dostatek gastronomických lahůdek či bohatý zábavný program pro nejmenší účastníky.

V druhé polovině letních prázdnin si v Luhačovicích přijdou na své milovníci kvalitního divadla, kteří si mohou vybírat z bohaté nabídky divadelních představení konaných v rámci "Divadelních Luhačovic". Během pěti večerů se zájemci seznámí se skvosty komorní divadelní tvorby, prezentované vždy některou významnou hereckou osobností. Důstojnou oslavou staletých tradic zdejšího regionu a folklorním uměním začínajících interpretů je pak "Mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem", prezentující mladé talenty tohoto neprávem opomíjené uměleckého odvětví.

V krátkém souhrnu jsme se Vám pokusili představit některé zajímavé kulturní akce konané v Luhačovicích. Chystáte-li se do tohoto okouzlujícího městečka zavítat i Vy, doporučujeme speciálně zaměřenou sekci našeho průvodce, rekapitulující ty nejlepší možnosti ubytování.

Kategorie

sobota 2. březen

Dnes má svátek Anežka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete