Statistika našeho portálu

  • 86 646 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Mělník - Kalendář akcí

Město Mělník je i díky relativně dopravní dostupnosti z hlavního města Prahy oblíbeným centrem výletníků a turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat architektonické krásy města i opojnou okolní přírodu.

V této sekci našeho průvodce bychom Vám rádi představili tradiční společensko-kulturní akce konané ve městě, které si za dobu své existence získaly výraznou popularitu mezi místními obyvateli. V průběhu června se v Mělníce představují desítky folklorních souborů během oblíbeného festivalu "Mělnický vrkoč". Recesisté a sportovní nadšenci si pak jistě nenechají ujít tradiční "Mělnickou jizerskou padesátku", konající se na "kočičích hlavách" mělnického náměstí.

Prázdninové měsíce jsou ideální dobou pro konání různých hudebních koncertů, divadelních představení, happeningů, servírování gurmánských specialit a filmových projekcí. Všech těchto kulturních lákadel se Vám dostane v hojné míře, navštívíte-li prázdninovou akci "Mělnické kulturní léto". V průběhu srpna pak upoutá zvláště "Bitva na Mělníku", během níž soupeří různí mistři vinařského umění, představující své lahodné nápoje široké veřejnosti. S tématikou vína a vinařství se pak úzce pojí i "Mělnický košt", zakončující srpnový společenský program v Mělníce.

Během září se pak do tohoto středočeského města sjíždějí milovníci libozvučných tónů na "Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze". Úrodnost okolních vinic pak můžete posoudit při oblíbeném "Mělnickém vinobraní". Zřejmě nejvýznamnější kulturní akcí v průběhu celého roku je pak listopadový "Den města Mělníka", během kterého je pro zájemce připraven bohatý zábavní program, chutné občerstvení a mnoho doprovodného programu.

Pokud Vás některá z pravidelně pořádaných akcí zaujala, nenechte si její konání ujít. A budete-li potřebovat zajistit kvalitní ubytování, můžete využít sekce Atlasu Česka zaměřené právě na ty nejlepší ubytovací kapacity ve městě.

Zobrazuji výsledky 1 - 10 z celkem 30

Tajemství naší skříně - Mělník

24.03.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Pohádka o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí.

Uganda - trochu jiná Afrika - Mělník

25.03.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Prožijeme společně dobrodružství v zemi, kterou Winston Churchill kdysi nazval "Perlou Afriky".

The Chilkats - Mělník

26.03.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Koncert z cyklu Nalaďte se na jazz Vystoupení respektovaného německého kvarteta The Chilkats z Hamburku, které nás zavede do roku 1940, kdy se jump blues dostal na vrchol. Kapela představuje velmi originální pohled do minulosti nejen věrným zvukem doby, ale i svou neobvyklou pódiovou show.

Žena Vlčí mák - Mělník

27.03.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Každému, kdo má rád Hanu Maciuchovou. Každému, kdo má rád kvalitní divadlo. Každému, kdo se rád v divadle zasměje. Každému, kdo si rád v divadle popláče. Každému, kdo má rád silné příběhy o lásce. Každému dříve narozenému člověku, který si myslí, že už má život za sebou a vlastně i každému později narozenému člověku, který se snaží…

Hezky česky od podlahy - Mělník

28.03.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

K poslechu hraje kapela Tancovačka pod vedením Standy Tatara.

English club Ve Věži - Mělník

31.03.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Společné posezení a konverzace v angličtině pod vedením rodilého mluvčího.

Trénování paměti - Mělník

01.04.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Máte pocit, že vaše paměť není, co bývala? Zapomínáte věci, brýle a podobně? Otevřená lekce trénování paměti, pro zájemce všech věkových kategorií, která zvýší nejen efektivitu mozku, ale i sebevědomí. Hravou formou podpoříte svou paměť a odejdete s dobrým pocitem. Na lekci se nemusíte přihlašovat ani připravovat své vědomosti. Vše…

Tereza Krippnerová & The Masters - Mělník

03.04.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Koncert z cyklu Nalaďte se na jazz

George Watson's College, Edinburgh - Mělník

05.04.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Koncert komorního sboru a smyčcového orchestru George Watson's College z Edinburghu.

Noc s Andersenem 2019 - Mělník

05.04.2019 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Večerní program v Městské knihovně je určen dětem 1. stupně ZŠ, letošní téma: 70. výročí nakladatelství Albatros – knihy Ondřeje Sekory

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

neděle 24. březen

Dnes má svátek Gabriel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete