Statistika našeho portálu

  • 96 101 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Mělník - Kalendář akcí

Město Mělník je i díky relativně dopravní dostupnosti z hlavního města Prahy oblíbeným centrem výletníků a turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat architektonické krásy města i opojnou okolní přírodu.

V této sekci našeho průvodce bychom Vám rádi představili tradiční společensko-kulturní akce konané ve městě, které si za dobu své existence získaly výraznou popularitu mezi místními obyvateli. V průběhu června se v Mělníce představují desítky folklorních souborů během oblíbeného festivalu "Mělnický vrkoč". Recesisté a sportovní nadšenci si pak jistě nenechají ujít tradiční "Mělnickou jizerskou padesátku", konající se na "kočičích hlavách" mělnického náměstí.

Prázdninové měsíce jsou ideální dobou pro konání různých hudebních koncertů, divadelních představení, happeningů, servírování gurmánských specialit a filmových projekcí. Všech těchto kulturních lákadel se Vám dostane v hojné míře, navštívíte-li prázdninovou akci "Mělnické kulturní léto". V průběhu srpna pak upoutá zvláště "Bitva na Mělníku", během níž soupeří různí mistři vinařského umění, představující své lahodné nápoje široké veřejnosti. S tématikou vína a vinařství se pak úzce pojí i "Mělnický košt", zakončující srpnový společenský program v Mělníce.

Během září se pak do tohoto středočeského města sjíždějí milovníci libozvučných tónů na "Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze". Úrodnost okolních vinic pak můžete posoudit při oblíbeném "Mělnickém vinobraní". Zřejmě nejvýznamnější kulturní akcí v průběhu celého roku je pak listopadový "Den města Mělníka", během kterého je pro zájemce připraven bohatý zábavní program, chutné občerstvení a mnoho doprovodného programu.

Pokud Vás některá z pravidelně pořádaných akcí zaujala, nenechte si její konání ujít. A budete-li potřebovat zajistit kvalitní ubytování, můžete využít sekce Atlasu Česka zaměřené právě na ty nejlepší ubytovací kapacity ve městě.

Zobrazuji výsledky 1 - 10 z celkem 23

Čteme uchem - Mělník

29.09.2021 Mělník

Outdoor festival poslechu audioknih všech žánrů pro děti i dospělé.

Kapitoly z architektury 20. století I. - Mělník

29.09.2021 Mělník

Přednáška

Bezruký Frantík - Mělník

01.10.2021 Mělník

Divadelní představení

Jak (Jules) žil Verne - Mělník

04.10.2021 Mělník

Představení pro žáky 3. až 5. třídy ZŠ a veřejnost

Hraje vám Bořanka - Mělník

05.10.2021 Mělník

Hudebně zábavný pořad.

Čteme uchem: Pohádky z mořské hlubiny | Bezhvězdné moře - Mělník

06.10.2021 Mělník

Outdoor festival poslechu audioknih všech žánrů pro děti i dospělé.

Jazz Bluffers - Mělník

06.10.2021 Mělník

Koncert

Lordi - Mělník

07.10.2021 Mělník

Divadelní představení

Mělnický Pegas - Mělník

09.10.2021 Mělník

Výsledky literární soutěže

Kategorie

pátek 24. září

Dnes má svátek Jaromír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete