Statistika našeho portálu

  • 90 054 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 168 Míst a památek

Ladná Čeladná 2019

02.08.2019 - 03.08.2019 Čeladná

Pátý ročník festivalu Ladná Čeladná, který se koná 2.-3. srpna v areálu Základní školy Čeladná, slibuje dva dny plné hudby, zábavy a jedinečné atmosféry. Vedle hlavních hvězd, jimiž je pražská skupina Tata Bojs a písničkář a skladatel Jaroslav Uhlíř, se návštěvníci mohou těšit i na nejnovější objev české hudební scény – talentovaného Thoma Artwaye. Dále na tradičně netradiční duo Vasilův Rubáš, charismatického Davida Krause a v neposlední řadě na polskou hudební skupinu Hańba, která festival nevšedně oživí. Děti se mohou těšit na Michala Nesvadbu, praktické workshopy a další zábavu. Neocenitelným bonusem festivalu je dobrá nálada umocněná kulisami malebných Beskyd.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Také u pátého ročníku festivalu Ladná Čeladná se organizátoři vydali cestou hudební rozmanitosti a žánrové pestrosti. "Jak stálým návštěvníkům, tak i zcela novým příznivcům chceme představit co nejširší žánrovou hudební nabídku, netradiční pojetí hudebních vystoupení i jedinečná spojení hudebních kultur," říká za organizátory festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk s tím, že největšími hvězdami festivalu letos jednoznačně bude dnes již legendární pražská skupina Tata Bojs a písničkář a skladatel populární a filmové hudby Jaroslav Uhlíř, které asi není potřeba dlouze představovat. Návštěvníci se ale mohou těšit i na dvojnásobného držitele ceny Anděl, 25letého talentovaného českého zpěváka, písničkáře a buskera, který skládá v angličtině, Thoma Artwaye. Ten má nezaměnitelný hudební projev spojující moderní zvuk, klasické písničkářství a tklivé melodie. Třešinkou na dortu bude i alko-punk-reggae-folk-akusticko-crossoverové duo Vasilův Rubáš pověstné osobitým komickým pojetím koncertů. Tato převážně nevážná kapela, jak se sami její členové často označují, rozhodně není strohá ani fádní. Drsná kapela jemných mužů se netají láskou k životu, který si dokážou užívat, a tuto živočišnost s patřičnou dávkou dobré nálady předávají i publiku. Lahůdkou pro všechny jistě bude i polské uskupení Hańba, které jedinečně a zcela věrohodně ve své hudbě popularizuje období třicátých let minulého století – ovšem s příměsí punku-ska-klezmer a dalších moderních hudebních stylů. "Čtyři mladíci polské skupiny Hańba zcela odpovídají čtyřem živlům – rozohní každé publikum, uzemní svým nespoutaným drivem a projevem dokonale ztvárňujícím literárně-hudební fikci, rozevřou všem plíce vzduchem naplněným energií, když vás vtáhnou do svého vystoupení a donutí vás žíznit po další písni. Hańba si postupně podmaňuje publikum po celém světě svou originalitou, šťávou a především jedinečnými zážitky, které svým příznivcům přináší, takže věříme, že nejinak tomu bude i v srpnu na Ladné Čeladné," říká s úsměvem Jindřich Vaněk s dovětkem, že nesmí zapomenout upozornit ani na vystoupení mladého charismatického zpěváka, herce, skladatele a textaře Davida Krause známého z televizního pořadu svého otce Show Jana Krause.

Ladná Čeladná hraje do noty všem generacím

Jedinečnost festivalu spočívá i v péči o nejmenší návštěvníky, pro které je připraven bohatý kulturní i zábavně-vzdělávací program pod taktovkou skvělého herce a mima Michala Nesvadby známého zejména z dětského televizního pořadu Kouzelná školka. "Jsme si vědomi, že děti patří mezi nejpřísnější publikum, a jsme proto připraveni jim dopřát zvláštní péči i program, aby se dobře bavily. Když jsou spokojené děti, jsou spokojení i jejich rodiče," říká Jindřich Vaněk s tím, že Michal Nesvadba má pro děti připraven atraktivní interaktivní program, kterým je vtáhne do hry, a je připraven se s dětmi po vystoupení i vyfotit na památku. Pokud bude někdo z návštěvníků prahnout po hudebním odpočinku, pak konání festivalu v beskydském podhůří doslova vybízí k objevování místních přírodních krás, k odpočinku na břehu řeky Čeladenky, případně k využití připravené klidové zóny. "Festival Ladná Čeladná dokonale spojuje svět nezaměnitelné hudby, mnoha nejrůznějších hudebních žánrů a příjemné zábavy pro celou rodinu. Srdečně proto zveme malé i velké návštěvníky. Věříme, že ani pátý ročník nezklame a opět si na své přijde úplně každý," láká na závěr za organizátory ředitel festivalu Jindřich Vaněk. 

Vstupenky na festival jsou již nyní k dostání v síti Ticketmaster, v Knihovně a informačním centru v Čeladné, v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu a jsou k zakoupení i on-line, a to přímo na webových stránkách festivalu. Bližší informace najdete na http://www.ladnaceladna.cz/ nebo na https://www.facebook.com/ladnaceladna.

Mapa

Další akce v okolí

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

21.09.2019 - 21.09.2019
ZUŠ Frýdek-Místek,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Jazzový podvečer z cyklu Čaj o šest…

26.09.2019 - 26.09.2019
Ústřední knihovna…

Přijďte si poslechnout pohodový jazz, swing a české evergreeny 30. a 40. let. Zažijte atmosféru Jazz Age a první…

Koncert Dan Bárta & Illustratospher…

26.09.2019 - 26.09.2019
Kino P.Bezruče,…

Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacátým rokem!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 18. září

Dnes má svátek Kryštof

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete