Statistika našeho portálu

  • 94 733 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

ZOO Lešná

24.07.2015 - 31.12.2025 Zlín

Skvělý lanový labyrint, ničím nerušený výhled na expozici tygrů a medvědů a jedinečné veverky šedobřiché. To je nový dárek zlínské zoo pro nejmenší návštěvníky. Děti si užijí nejen spoustu zábavy v různých lanových průlezkách, ale díky bezprostřední blízkosti expozice veverek si vyzkouší, zda jsou v lanoví stejně obratné a mrštné jako právě veverky. Speciálním lanovým komínem pak mohou vyšplhat…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Lešná
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín

Fotogalerie k článku

Skvělý lanový labyrint, ničím nerušený výhled na expozici tygrů a medvědů a jedinečné veverky šedobřiché. To je nový dárek zlínské zoo pro nejmenší návštěvníky. Děti si užijí nejen spoustu zábavy v různých lanových průlezkách, ale díky bezprostřední blízkosti expozice veverek si vyzkouší, zda jsou v lanoví stejně obratné a mrštné jako právě veverky. Speciálním lanovým komínem pak mohou vyšplhat na prostornou dřevěnou vyhlídku a tygry ussurijské nebo medvědy pyskaté mají takřka jako na dlani.

Celý koutek začal vznikat na podzim roku 2014, kdy jsme zrealizovali opravu dřevěné vyhlídky u expozice tygrů. Naším záměrem bylo nabídnout i těm nejmladším dětem komfortní pohled na pár tygrů ussurijských, medvědy pyskaté a gibony lary. Opravou vyhlídky jsme navíc získali jedinečný prostor pod nosnou konstrukcí. Rozhodli jsme se jej věnovat dětem a v květnu 2015 zde otevřeli nový lanový labyrint. Největší atrakcí se stal lanový komín, kterým děti vyšplhají až na dřevěnou vyhlídku u tygrů.

Od samého počátku jsme však chtěli dětem nabídnout takovou zábavu, která by nejen přinášela radost, ale přiblížila i určitý druh zvířat. Naše volba padla na veverky šedobřiché. Drobní hlodavci, jejichž domovinou je jihovýchodní Asie, jsou zhruba dvakrát menší než naše veverky obecné. Patří k nesmírně hbitým, obratným a temperamentním zvířatům. Jejich mistrovské pohyby tak děti mohou nejen obdivovat, ale v lanoví je třeba alespoň trochu napodobit. 17 rtuťovitých veverek má k dispozici velmi prostornou expozici. Skládá se ze dvou částí. Jednu jsme umístili na dřevěné vyhlídce, ta druhá vznikla poblíž lanového labyrintu. Obě dvě části propojuje originální průchod.

Vyhlídku s lanovým labyrintem a expozicí veverek objevíte v asijské oblasti zoo.

Lanový labyrint je zdarma k dispozici pro děti ve věku od 4 do 14 let.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Balet: "Šípková Růženka" - Zlín

25.01.2021 - 25.01.2021
Zlín

Baletní představení “Šípková Růženka” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského) Nemá smysl znovu opakovat…

St. Petersburg Festival Ballet: "La…

26.01.2021 - 26.01.2021
Zlín

Skupina sjednotila mladé a talentované umělce z nejlepších divadel v Sankt-Petěrbugu.

Veletrh Stavebnictví: Therm-Domov-Z…

18.03.2021 - 20.03.2021
Sportovní hala DATART

Stavíte? Rekonstruujete? Řešíte úspory energií? Nebo máte zahradu, chatu či chalupu? Nenechte si ujít tradiční, již 31.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 19. leden

Dnes má svátek Doubravka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete