Statistika našeho portálu

  • 88 487 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Letní Kino Černošice 2018

30.07.2018 - 02.08.2018 Park Berounka

Šestý ročník letního kina v Černošicích proběhne v termínu 30. srpna až 2. září. Na čtyři letní večery na konec prázdnin se Park Berounka pod černošickým nádražím promění v open-airový kinosál. Letošní program nabízí pohádkový čtvrtek s Fimfárem Jana Wericha, historicko-dramatický pátek i sobotu s filmy Milada a Anthropoid a v neděli pak udělá všem divákům radost kultovní česká prvorepubliková…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Šestý ročník letního kina v Černošicích proběhne v termínu 30. srpna až 2. září. Na čtyři letní večery na konec prázdnin se Park Berounka pod černošickým nádražím promění v open-airový kinosál. Letošní program nabízí pohádkový čtvrtek s Fimfárem Jana Wericha, historicko-dramatický pátek i sobotu s filmy Milada a Anthropoid a v neděli pak udělá všem divákům radost kultovní česká prvorepubliková komedie Hej rup!.

Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21:00.

Letní kino vyroste koncem prázdnin v Černošicích již pošesté. Tradiční akce, která láká stovky lidí z celého regionu, pochází z dílny místního spolku Na Nohou, který si klade za cíl oživení oblasti a podporu společenského a kulturního života.

Letošní program na plátně ve čtvrtek 30. srpna odstartuje jako vždy pohádka, tentokrát Fimfárum Jana Wericha. Na pátek je připraven životopisný dramatický snímek Milada inspirovaný osudem a životem Milady Horákové. O akční sobotu se letos postará Anthropoid zachycující atentát na Reinharda Heydricha. Neděle pak bude tradičně patřit humoru, letos se návštěvníci budou moci rozloučit s Letním kinem kultovní prvorepublikovou komedií Hej Rup! opět s Janem Werichem a samozřejmě Jiří Voskovcem. Každý z večerů odstartuje krátký studentský a historický předfilm.

Při výběru filmů pro letošní ročník se organizátoři rozhodli zohlednit 100. výročí založení Československa. "Samozřejmě, že výročí vnímáme i jako mladá generace. Ukazuje se, že nyní je více než kdykoliv jindy potřeba učit se z naší historie, přemýšlet, a především se více setkávat a hovořit společně o naší budoucnosti." říká předseda spolku Jan Jelínek a dodává, že všechny vybrané filmy nejen stojí za to vidět, ale navíc přináší velice silné příběhy, které různým způsobem mnohé vypovídají o české společnosti.

Projekce začínají vždy ve 21:00 v Parku Berounka v Černošicích (naproti Penny Marketu). K dispozici bude dostatek míst k sezení, přesto je možné si přinést pro větší pohodlí i vlastní sezení (deky, lehátka, apod). Na místě bude pro návštěvníky v provozu také stánek s občerstvením. Vstup je již tradičně zdarma.

 

PROGRAM

ČT 30/8 – Fimfárum Jana Wericha (CZ), 2002, Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt, 100 min
PÁ 31/8 - Milada (CZ), 2017, David Mrnka, 130 min, CZ titulky
SO 1/9 - Anthropoid (UK/CZ/FR), 2016, Sean Ellis, 120 min
NE 2/9 - Hej-rup! (CZ-SK), 1934, Martin Frič, 103 min

Mapa

Další akce v okolí

Trhy Najíme se - Mníšek pod Brdy

29.06.2019 - 29.06.2019
Mníšek pod Brdy

Když jsme na prvních trzích řekli, že se znovu uvidíme až 31. srpna, spousta lidí projevila zklamání. Jelikož jsme tu…

Hudební festival Přehrady Fest - Sl…

12.07.2019 - 13.07.2019
kemp Nová Živohošť,…

Vystoupení populárních kapel a víkend plný aktivit a zážitků – součástí festivalu Přehrady je totiž u dětí a rodičů…

Divadelní představení Cyrano z Berg…

26.06.2019 - 27.06.2019
Průhonický zámek

Čtyři držitelé Ceny Thálie a nestárnoucí příběh Cyrano z Bergeracu Romantická klasika o bohémovi, jehož velký nos…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 24. červen

Dnes má svátek Jan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete