Statistika našeho portálu

  • 100 167 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Letní noc v Otevřené zahradě

27.07.2013 Brno

Vůbec poprvé máte příležitost vidět Otevřenou zahradu v nočním hávu. V sobotu 27. července bude Otevřená zahrada k dispozici až do 23 hodin. Budete tak mít jedinečnou možnost vidět v plné své kráse instalaci Jiřího Suchánka "Turbulence". Tento netradiční hudební nástroj poháněný větrem nejenže hraje, ale v noci také svítí.Součástí prohlídky bude také premiéra výstavy, která z Otevřené zahrady…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vůbec poprvé máte příležitost vidět Otevřenou zahradu v nočním hávu. V sobotu 27. července bude Otevřená zahrada k dispozici až do 23 hodin. Budete tak mít jedinečnou možnost vidět v plné své kráse instalaci Jiřího Suchánka "Turbulence". Tento netradiční hudební nástroj poháněný větrem nejenže hraje, ale v noci také svítí.

Součástí prohlídky bude také premiéra výstavy, která z Otevřené zahrady poputuje do Olomouce a na další místa v republice. Výstava "Za stromy roku" představuje dvanáct finalistů ankety Strom roku 2013. Mezi stromy, které soutěží o prestižní titul Strom roku, najdete například nejmohutnější hrušeň v Jihočeském kraji či legendami opředenou Vejdovu lípu. Portréty stromů od fotografky a kurátorky Romského muzea v Brně Lenky Grossmannové jsou doplněny o příběhy stromů a lidí, kteří kolem nich žijí.

"Z fotografií dýchá atmosféra místa a červnových dnů, kdy jsme s fotografkou stromy objížděli, kouzelné jsou také bezprostřední obrázky lidí, kteří stromy do ankety navrhli a rozhodli se tak upozornit na význam stromů a podpořit péči o stromy ve svém okolí," uvedla za anketu Strom roku Adéla Badáňová z Nadace Partnerství.

Celostátní anketu Strom roku pořádá Nadace Partnerství od roku 2002. Cílem je podpořit aktivní lidi v péči o stromy a jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s příběhem. Více o soutěži a možnostech hlasování naleznete na www.stromroku.cz. O vítězi mohou hlasující rozhodovat až do 10. října.

Nenechte si ujít možnost zhlédnout jako první fotografie těch nejkrásnějších stromů a začíst se do jejich historie. Výstava bude v Otevřené zahradě k vidění do 6. srpna.

Cena:

30 Kč (vstupné)

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

VIDA! After Dark | #48 | Ocean 2023…

08.06.2023 - 08.06.2023
VIDA! science centrum

Až na dno vodních světů

Agadir: Současná slovenská poezie z…

09.06.2023 - 09.06.2023
Kounicova 7

Hudebně-poetické pásmo sestavené z děl šesti současných oceněných slovenských autorek: Mária Bátorová, Etela Farkašová,…

Agadir: Současná slovenská poezie z…

11.06.2023 - 11.06.2023
Elišky Přemyslovny 27

Hudebně-poetické pásmo sestavené z děl šesti současných oceněných slovenských autorek: Mária Bátorová, Etela Farkašová,…

MINT Market LÉTO 2023 - Brno

17.06.2023 - 17.06.2023
Městské divadlo Brno

Změna! MINT Market se v létě stěhuje pod širé nebe! V sobotu 17. června se bude konat MINT Market nově ve dvoraně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 29. květen

Dnes má svátek Maxmilián

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete