Statistika našeho portálu

  • 101 907 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Léto na Prýglu - Brno

30.06.2022 - 02.07.2022 Brno

Po posledním školním zvonění mohou letos děti společně se svými rodiči zamířit rovnou k brněnské přehradě. Od 30. června do 2. července se tam uskuteční první ročník akce Léto na Prýglu. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., si pro návštěvníky připravila tři dny plné sportu a hudebních vystoupení. Na pláži „U Sirky“ vystoupí například známá česká kapela Buty. Vstup na akci je zdarma.

Adresa a kontaktní informace

Společně s prázdninami odstartuje poslední červnový den také Léto na Prýglu. Na brněnské přehradě na pláži "U Sirky" si jak děti, tak dospělí budou moci po tři dny vyzkoušet tradiční i netradiční sportovní disciplíny.

"Akce bude součástí celoměstského festivalu Ignis Brunensis, hosté se na ni však více zapotí. Připravili jsme pro ně sportovní park, ve kterém si budou moci jak zahrát klasické míčové sporty, například fotbal, basketbal nebo beachvolejbal, tak vyzkoušet například i netradiční teqball, který je kombinací fotbalu a stolního tenisu. Část disciplín bude probíhat i na vodě. Lidé se tak mohou těšit na aquazorbing či jízdu na plachetnici," přibližuje program Petr Hladík, první náměstek primátorky města Brna.

Město tak chce před prázdninami namotivovat k pohybu všechny věkové skupiny. "Pro zájemce jsme připravili hrací kartu, do níž budou moci sbírat razítka na všech sportovních stanovištích. Po odevzdání vyplněné hrací karty je čeká odměna," prozrazuje Hladík.

Děti mohou na akci navštívit také tvořivou dílničku, jít si zaskákat do nafukovacího hradu či zdolat překážky na opičí dráze.

Prázdniny plné zážitků, ne úrazů

První ročník Léta na Prýglu se však kromě zábavy zaměří také na edukaci. O rizicích sportovních zranění návštěvníky poučí pracovníci složek IZS, kteří budou mít na akci prezentační stany, vozidla nebo též záchranářský člun. "Letní prázdniny vždy přinášejí více úrazů než kterékoliv jiné období v roce. Proto chceme dětem i dospělým připomenout, jak se při sportu chovat, aby bylo riziko úrazu co nejmenší. Důležité je také zopakovat, co dělat v případě, pokud už ke zranění dojde, komu zavolat a jak poskytnout první pomoc," popisuje Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která akci organizuje.

Každý ze tří dnů na brněnské přehradě nakonec vždy zakončí hudební vystoupení. Ve čtvrtek se na pódiu od 19 hodin představí písničkář Kudla. V pátek od 18.30 hodin odehraje koncert nejdříve brněnská popová kapela Jay Delver, po ní bude následovat vystoupení oblíbené skupiny Buty. V sobotu pak od 20 hodin zahraje recesistický rockový soubor Ukulele Troublemakers.

Více informací najdou zájemci na stránkách letonapryglu.cz

Mapa

Další akce v okolí

Hravé neděle na Zážitkovce Brno - v…

03.03.2024 - 03.03.2024
Zážitkovka Brno

Pronikněte do tajů navrhování deskové hry a odneste si domů svoji vlastní verzi.

Hravé neděle na Zážitkovce: nalaďte…

10.03.2024 - 10.03.2024
Zážitkovka Brno

Ušijte si ubrus nebo 4 kusy prostírání s jarními a velikonočními motivy.

MINT market jaro 2024 - Brno

16.03.2024 - 17.03.2024
Brno

Brněnský MINT Market odstartuje jarní módní sezónu o víkendu 16. - 17. března! V Tržnici Brno tak opět narazíte na…

Hravé neděle na Zážitkovce: jarní v…

17.03.2024 - 17.03.2024
Zážitkovka Brno

Osázejte košík narcisy, hyacinty a modřenci.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 29. únor

Dnes má svátek Horymír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete