Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Léto v centru Brna

21.06.2017 - 31.08.2017 Brno

Pestrý kulturní program, desítky akcí, chuť zažít město jinak. Toto vše v současné době tvoří image Brna. O prázdninách se rozhodně městu nevyhýbejte, naopak přijeďte si užít jeho centrum. TIC Brno vám v tom pomůže.Léto v centruLéto v Brně můžete prožít s novým festivalem. Informace o programu na letní scéně Meeting Brno Point na Moravském náměstí a na nádvoří Staré radnice najdete na webové…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pestrý kulturní program, desítky akcí, chuť zažít město jinak. Toto vše v současné době tvoří image Brna. O prázdninách se rozhodně městu nevyhýbejte, naopak přijeďte si užít jeho centrum. TIC Brno vám v tom pomůže.

Léto v centru
Léto v Brně můžete prožít s novým festivalem. Informace o programu na letní scéně Meeting Brno Point na Moravském náměstí a na nádvoří Staré radnice najdete na webové stránce https://tojeletovcentru.cz/. Mimo to tam také najdete program festivalu Uprostřed, který pořádá MČ Brno-střed.

První letní den, ve středu 21. června bude pódium na Moravském náměstí patřit amatérským i profesionálním hudebníkům. Evropský svátek hudby, hudební přehlídka, která se v jeden den koná po celé Evropě, bude o všech, kteří chtějí ukázat svoje hudební nadání. Od 14 hodin vystoupí sólisté vokální skupiny sboru Kampanela, Základní umělecká škola Vranovská nebo dívčí pěvecké duo GML Brno. Od 16 hodin zaplní náměstí díky akci Brněnsko tančí a zpívá dětské folklorní soubory. Do akcí Evropského svátku hudby se zapojily i Filharmonie Brno a Národní divadlo Brno. Festival Expozice nové hudby bude mít zvukové instalace v zahradách vil Löw-Beer a Tugendhat od autorek Christiny Kubisch a Marie Blondeel. V tento den tak dojde díky nové hudbě k propojení obou zahrad. A Národní divadlo Brno uvede na scéně na Moravském náměstí v 19 hodin představení Krok za oponu s operou Její pastorkyňa.

Evropský svátek hudby jsme propojili s talentovou soutěží pro děti a mládež do 20 let TO JE TALENT. Soutěž bude vrcholit dnes na Staré radnici od 10 do 13 hodin. Nejlepší zpěváci, hudebníci a skupiny z jednotlivých kategorií budou mít možnost vystoupit v rámci programu letních festivalů nebo vánočních trhů v Brně.
Na Moravském náměstí ještě v červnu vystoupí Ty Syčáci nebi Vojenský umělecký soubor Ondráš. Na nádvoří Staré radnice si vyslechnete barokní operu od Hudebních lahůdek nebo skvělý jazz v podání Milan Kašuba trio. A nezapomeňte, že pokračujeme i o prázdninách, končíme až v září.

Letní tematické prohlídky
Pohled na Brno, jako město neobyčejné i každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami vám zprostředkuje oblíbený cyklus tematických procházek Brnem. Startuje na začátku prázdnin.
Cestovatelé, návštěvníci i Brňané se mohou těšit na nové okruhy brněnskými pasážemi nebo známými ulicemi. Vydají se s průvodci po stopách brněnských osobností, ale i pivovarů a mordů. Upozorníme na brněnské maličkosti – drobnosti, reliéfy a emblémy v centru města, kterých si při běžném procházení ulicemi možná nikdo ani nevšimne.
Každá procházka je určena pro omezený počet osob, doporučujeme proto zakoupit si vstupenky v předprodeji. On-line na www.ticbrno.cz nebo v IC TO JE Brno v Panenské ulici a IC v Radnické ulici.

Minibus
Ze zastávky na náměstí Svobody jezdí celé léto také oblíbené vyhlídkové jízdy minibusem. Nabídka jízd je letos rozšířená na tři okruhy. Podívat se můžete za Brněnskými vilami, Brněnskými hrady a na okruh Brno židovské. I při jízdě minibusem doprovází turisty průvodce, pro zahraniční návštěvníky jsou připraveny audioguidy s nahrávkou výkladu o městě a památkách v anglickém a německém jazyce.
Jízdní řády a další informace najdete na stránkách www.ticbrno.cz

IC Přehrada
U Brněnské přehrady opět můžete využít služeb informačního centra. Stánek, který nelze minout, prostě zlatá loď, je od začátku června umístěn před vstupem na přístaviště. V infocentru se turisté domluví několika cizími jazyky, otevřeno má každý den od 10 do 19 hodin.
V nabídce jsou nejen informační a propagační materiály, ale také tematické propagační a turistické předměty. Například nová cyklomapa okolí Brněnské přehrady nebo speciální letní suvenýry - piknikové deky, námořnické plážové tašky a pingpongové pálky.

Turistická karta Brno Pass
Spuštění turistické karty Brno Pass se blíží. Karta vám nachystá nejen zvýhodněnou nabídku vstupu do turisticky atraktivních míst, ale také doporučí široký přehled míst a namotivuje vás k vícedenní návštěvě v Brně a jeho okolí.

Exit game pod zemí v labyrintu
Pro hravé návštěvníky má Brno na letní sezónu připravenu novinku. Brněnské podzemí, konkrétně Labyrint pod Zelným trhem, nabídne nyní oblíbený druh interaktivní zážitkové hry – exit game. V jedné z částí tohoto podzemí musíte v časovém limitu 90 minut najít poklad a uniknout z labyrintu. Na cestě ven vás čeká 10 úkolů, na kterých musí celý tým spolupracovat. Přidanou hodnotou této hry je vlastně i prohlídka podzemních prostor kam se běžný návštěvník nepodívá.

O prázdninách ale nepřijdete ani o tradiční festivaly. Chystáme festival Mendel Knows – 21. – 23. 7. Zvlášť nabitý bude víkend 11. – 13. srpna. V Brně se totiž uskuteční druhý ročník multižánrového festivalu Maraton hudby Brno 2017 – www.maratonhudby.cz, Den Brna i festival Na prknech, dlažbě a trávě.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Čeho že se Drobek bojí? - divadlo D…

16.04.2024 - 16.04.2024
Klub Leitnerova…

Inscenace, kde děti ovlivňují děj. Určeno pro děti 3 +.

15. ročník Brno Art Week 2024

22.04.2024 - 28.04.2024
Galerie TIC

Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění. Brněnská muzea,…

Expediční kamera 2024 - Brno

24.04.2024 - 24.04.2024
Brno

Expediční kamera míří do Brna! Největší cestovatelská a outdoorová akce a nejlepší filmy sezóny z celého světa s…

Agadir: Na strunách naděje, Waldo R…

25.04.2024 - 25.04.2024
Kobližná 4

Vyjádření současného neklidného vztahu světa i člověka v něm. Existenciální lyrika zachytí všechny nuance duševního…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. duben

Dnes má svátek Anastázie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete