Statistika našeho portálu

  • 100 225 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Léto v josefovské pevnosti-speciální prohlídky

20.07.2013 - 24.08.2013 Jaroměř

Ve spletitých uličkách pevnosti Josefov a v tajuplném podzemí se v průběhu času odehrála spousta uvěřitelných i neuvěřitelných příběhů. A ty vám budeme v letních měsících vyprávět. Chcete se dozvědět, kde bydlel císař Josef II., když pevnost navštívil? Kolik vážil nejtlustší josefovský hostinský a co byl vůbec zač? Které tajemné postavy a úkazy můžete v Josefově potkat a jak se tam vůbec vzaly?…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ve spletitých uličkách pevnosti Josefov a v tajuplném podzemí se v průběhu času odehrála spousta uvěřitelných i neuvěřitelných příběhů. A ty vám budeme v letních měsících vyprávět. Chcete se dozvědět, kde bydlel císař Josef II., když pevnost navštívil? Kolik vážil nejtlustší josefovský hostinský a co byl vůbec zač? Které tajemné postavy a úkazy můžete v Josefově potkat a jak se tam vůbec vzaly? Chcete si poslechnout příběhy o nešťastných láskách a požárech, ale i úsměvné historky, které provázely život v pevnosti a vidět místa, na kterých se tyto příhody přesně udály?

Přijměte tedy pozvání na speciální prohlídky zvané Příběhy z Josefova.

Tyto prohlídky se budou konat 20.7., 27.7., 3.8., 17.8. a 24.8., vždy od desáté, třinácté a šestnácté hodiny.

Kdo by měl dobrodružnější představy nebo se potřeboval zchladit v horkých letních dnech, může zavítat do podzemních prostor, které běžný návštěvník jen tak neuvidí a absolvovat tak rozšířené prohlídky podzemí pevnosti. Bude to možné 4. 8. a 24.8., od desáté, třinácté a šestnácté hodiny.

Nebo stačí vydržet do večerních hodin a vydat se potemnělými chodbami na večerní prohlídky podzemí, kasemat, lapidária a hlavního valu, kdy budou tyto prostory speciálně nasvícené.  Budeme vás očekávat 26.7. o půl desáté večer nebo 17.8. v devět večer.

 Maximální počet účastníků jedné výpravy je omezen.

Těšíme se na viděnou v Josefově!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 5. červen

Dnes má svátek Dobroslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete