Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Městské muzeum a galerie Břeclav

27.09.2013 - 11.10.2013 Břeclav

V pátek 27. září 2013 v 17 hodin se uskuteční ve výstavních prostorách Městského muzea a galerie Břeclav vernisáž výstavy známého břeclavského výtvarníka Libora Juřeny. Je těžké určit, zda se v jeho případě jedná o malíře, grafika nebo autora objektů. Přijďte a uvidíte. Výstava nazvaná "Výjevy"ukazuje autorovu volnou tvorbu z posledních let. Juřena vystavuje ucelenou kolekci obrazů a kreseb. V…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městské muzeum a galerie Břeclav
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Břeclav

Fotogalerie k článku

V pátek 27. září 2013 v 17 hodin se uskuteční ve výstavních prostorách Městského muzea a galerie Břeclav vernisáž výstavy známého břeclavského výtvarníka Libora Juřeny. Je těžké určit, zda se v jeho případě jedná o malíře, grafika nebo autora objektů. Přijďte a uvidíte. Výstava nazvaná "Výjevy"ukazuje autorovu volnou tvorbu z posledních let. Juřena vystavuje ucelenou kolekci obrazů a kreseb. V jeho případě jde o autorský koncept, postavený na prezentaci osobitého cyklu rozměrných obrazů spojených skrytou vnitřní dějovou linkou. Určitá snovost, náznak a tajemství, to vše dává prostor pro vnímavého diváka. Výseky zdánlivě banální reality se prolínají s dokonale zobrazenými detaily na pozadí hutně promalovaných barevných plánů.

Juřena se na této výstavě představuje jako vyzrálý malíř, který dokonale zvládá technické finesy řemesla. Jeho příklon k využívání vybraných útržků reality a zároveň jejího vědomého popření či kreativního přetvoření se dlouhodobě objevuje v autorových kresbách i kombinovaných technikách. Malířova barevná paleta je plná odstínů modří, které vytváří inspirativní pozadí pro aktéry jeho osobitých výjevů.  Ostatně "Výjevy" je i vlastní název této výstavy.
 Autorova soustavná výtvarná aktivita má vzestupnou tendenci. O jeho nesporných uměleckých kvalitách svědčí ocenění kolekce jeho kreseb na prestižním bienále kresby v Plzni v roce 2010, nebo Cena studentů Ústavu umění a designu Západočeské univerzity Plzeň 2012. Juřena je názorným příkladem hledače. Tvůrce, který se snaží nalézat nové pohledy a nekonvenční témata Určitý prvotní koncept v něm dlouhodobě zraje, aby byl poté realizován s jasnou a přesnou vizí. Vystavující autor je dlouholetým členem Sdružení břeclavských výtvarníků a na svém kontě má celou řadu výstav doma i v zahraničí.

Otevírací dobu najdete na:

http://www.muzeumbv.cz/otviraci-doba-navstevni-rad

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Regionální výstava vín Kobylí 2023 …

04.03.2023 - 04.03.2023
Sokolovna

Regionální výstava mladých vín v Kobylí od malopěstitelů až po velkovýrobce probíhá v příjemném prostředí…

Výstava vín 2023 - Horní Bojanovice

18.03.2023 - 18.03.2023
Sál kulturního domu

Tradiční výstavu vín připravuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Horní Bojanovice na sobotu 18. března.…

Slavnosti mandloní a vína 2023 - Hu…

24.03.2023 - 26.03.2023
Rozhledna Mandloňové…

Přijeďte se podívat do Hustopečí 24. 3. – 26. 3. 2023, jak kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě!…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete