Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Listiny z lounského archivu - výstava - Oblastní muzeum v Lounech

13.08.2013 - 15.09.2013 Louny

¨Na výstavě bude vůbec poprvé představen výběr listin a pečetidel uložených v okresním archivu. Soubor zahrnuje mj. panovnická privilegia v širokém časovém rozmezí od Jana Lucemburského po Ferdinanda Dobrotivého. Výstava pokryje území celého lounského okresu. Vystavena bude vůbec nejstarší písemnost archivu z roku 1309, žatecký kopiář Jana ze Žatce ze 14. století, listiny z 15. století získané…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Oblastní muzeum v Lounech
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Louny
Obec
Louny

Fotogalerie k článku

¨Na výstavě bude vůbec poprvé představen výběr listin a pečetidel uložených v okresním archivu. Soubor zahrnuje mj. panovnická privilegia v širokém časovém rozmezí od Jana Lucemburského po Ferdinanda Dobrotivého. Výstava pokryje území celého lounského okresu. Vystavena bude vůbec nejstarší písemnost archivu z roku 1309, žatecký kopiář Jana ze Žatce ze 14. století, listiny z 15. století získané roku 1993 z USA, privilegium pro lounské řezníky se státním znakem vydané Vladislavem Jagellonským, papežská bula pro postoloprtský klášter a mnoho dalšího zajímavého materiálu. Součástí výstavy bude ukázka práce restaurátorů.

Vernisáž proběhne v úterý 13. 8. od 17 hodin. K návštěvě srdečně zvou autoři PhDr. Bohumír Roedl, PhDr. Jan Mareš a kurátor výstavy PhDr. Martin Vostřel.

Otevírací doba a vstupné

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete