Statistika našeho portálu

  • 99 553 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Litoměřická muzejní noc - Litoměřice

20.05.2022 - 21.05.2022 Litoměřice

V pátek 20. května a v sobotu 21. května se centrum města Litoměřice a jeho okolí promění v pestrý festival výstav, vernisáží, tvůrčích dílen, hudebních, divadelních programů a dalších představení, které pro vás hlavičkou Litoměřické muzejní noci připravily oblíbené litoměřické kulturní spolky a instituce.

Adresa a kontaktní informace

Festival Litoměřická muzejní noc, který nabízí netradiční podvečerní návštěvu známých litoměřických kulturních spolků a institucí, začíná v pátek 20. května v 17 hodin. Pro ty, "co to zaspali", především pro děti a jejich rodiče, je připraven také speciální program sobotní.

Letos se v Litoměřicích představí celkem 8 pořadatelů na 12 různých místech: Dílna ručního papíru, Galerie marionet a Sváťovo dividlo, Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích, Kulturní centrum Řehlovice v Galerii Gotické dvojče, Město Litoměřice, Muzeum Křišťálový dotek, Oblastní muzeum v Litoměřicích a Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích. 

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích pozve návštěvníky na vernisáž a prohlídku výstavy "Bizarní výstava - Černí Petři ve sbírkách galerie". Pouze o Litoměřické muzejní noci budou mít návštěvníci galerie možnost prohlédnout si předměty, které mají v jejích sbírkách hodnotu "Černých Petrů" – tedy falza a jiné "bizarní" exponáty. Přístupná bude také aktuální výstava galerie "Slavíme 70. / Let sbírkotvornou činností", stejně jako stálá expozice "Gotika. Umělecká topografie regionu severních Čech ve 13.–16. století", a stálé expozice Muzea insitního umění a Diecézního muzea v Litoměřicích. Na páteční podvečer je připraveno i hudební představení na parkánech a v sobotu také tvořivá dílna pro dětské návštěvníky.

Dílna ručního papíru pozve návštěvníky na komentované prohlídky své expozice "Příběh papíru" o dějinách výroby papíru a v "Dílničce před věží" nabídne možnost vyzkoušet si ruční čerpání aršíku papíru.  

Galerie marionet a Sváťovo dividlo, oblíbené nejen mezi nejmenšími návštěvníky, pozve na komentované prohlídky svých prostor a v sobotu také na divadelní představení "Jak se slonovi splnil sen".  

Originální program připravuje Oblastní muzeum v Litoměřicích ve svém Památníku Karla Hynka Máchy. Jeho návštěvníci si budou moci nejen prohlédnout Máchovu světničku a připomenout si tak život a dílo tohoto významného básníka, ale budou se moci také zaposlouchat do veršů Máchovy nejslavnější básně "Máj". V programu "Cesty Karla Hynka Máchy po hradech spatřených a pivovarech navštívených" se pak dozví spoustu zajímavostí o cestách básníka, jehož osu tvořily hrady a zříceniny, ale ještě častěji pivovary a hostince. 

Litoměřická Knihovna Karla Hynka Máchy nabídne tvořivý program nejen pro malé návštěvníky "Luminografie – kresli světlem" a pozve návštěvníky na divadelní představení Divadla NAVĚTVI a koncert "Hudba z balkonu", kde se představí žáci litoměřické ZUŠ. 

Kulturní centrum Řehlovice nabídne v Galerii Gotické dvojče výstavu grafiky, obrazů a objektů výtvarníků Jeana Kirstena a Vladimíra Kovaříka, nazvanou "Na povrch a zpět". 

Muzeum Křišťálový dotek uspořádá komentované prohlídky své unikátní expozice autentických otisků rukou slavných osobností ve formě českého křišťálu.

K vrcholům nabízeného programu bude nepochybně patřit možnost navštívit vyhlídkovou věž Kalich s krásným výhledem na Litoměřice a jeho okolí, ale poprvé také se zcela novou expozicí, kterou zde připravilo Město Litoměřice

 

Nejen unaveným návštěvníkům nabídne Litoměřická muzejní noc také místa odpočinku s možností zakoupit si kávu a drobné občerstevní, které připravuje Diakonie Litoměřice. 

 

V pátek i v sobotu bude na litoměřickém náměstí k dispozici Informační stan, ve kterém návštěvníci obdrží program festivalu s mapou všech lokalit i všechny potřebné informace. V pátek bude Informační stan umístěn před Informačním centrem na Mírovém náměstí 16/8 a v sobotu před Diecézním muzeem na Mírovém náměstí 24/16.   

 

Jedinečný program Litoměřické muzejní noci je pro všechny návštěvníky zdarma nebo za dobrovolné vstupné. 

 

Festival muzejních nocí 2022 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz.

 

Mapa

Další akce v okolí

Poutní slavnost - Litoměřice

25.03.2023 - 25.03.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně

Tržnice Zahrada Čech - Litoměřice

05.04.2023 - 09.04.2023
Výstaviště Zahrada Čech

35. ročník jarní prodejní výstavy

Mezinárodní pivní festival 2023 - L…

21.04.2023 - 22.04.2023
Výstaviště Zahrada Čech

XXXIII. International Beer Festival 2023

Litoměřická muzejní noc 2023

19.05.2023 - 20.05.2023
Severočeská galerie…

V pátek 19. května večer otevře své brány deset známých a vyhledávaných litoměřických muzejních a galerijních institucí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 21. březen

Dnes má svátek Radek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete