Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

MARTA KUBIŠOVÁ

21.11.2014 Turnov

Fenomenální zpěvačka a hlavně morální osobnost listopadových událostí Marta Kubišová přijede do Turnova představit své nové album s názvem "25". Jedná se pravděpodobně o její poslední živé album, protože nedávno oznámila ukončení umělecké dráhy v roce 2017.Nová deska Marty Kubišové obsahuje zejména tvorbu po roce 1989 a jde o nahrávku recitálu její domovské scény Divadla Ungelt. V Turnově ji…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Fenomenální zpěvačka a hlavně morální osobnost listopadových událostí Marta Kubišová přijede do Turnova představit své nové album s názvem "25". Jedná se pravděpodobně o její poslední živé album, protože nedávno oznámila ukončení umělecké dráhy v roce 2017.

Nová deska Marty Kubišové obsahuje zejména tvorbu po roce 1989 a jde o nahrávku recitálu její domovské scény Divadla Ungelt. V Turnově ji představí za doprovodu hudební skupiny Karla Štolby a zvláštním hostem večera bude i umělecký ředitel divadla Ungelt Milan Hein, stejně jako je jím na desce.

Marta Kubišová začala profesionálně zpívat už v polovině 50. let, kariéru jí ale zkomplikoval komunistický režim. Její interpretace písně Modlitba pro Martu se stala národním protestsongem v době okupace vojsky Varšavské smlouvy, roku 1970 ji pak režim kvůli postoji při srpnových událostech zakázal uměleckou činnost. Živila se lepením sáčků na hračky i jako referentka zásobování ve Výstavbě sídlišť. Znovu se rozezpívala až v době sametové revoluce 1989, kdy z jejích úst z balkónu Melantrichu na Václavském náměstí poprvé po letech zazněla Modlitbu pro Martu a česká hymna.

Svou kariéru proto dělí na dvě a pětadvacet let "té druhé", porevoluční, přijede připomenout i do Turnova. Její koncert hezky zapadne do atmosféry kolem oslav 17. listopadu.

vstupné 350,-/370,-/390,-

http://www.kcturnov.cz/marta-kubisova

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 9. květen

Dnes má svátek Ctibor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete