Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Masopust 2018 - Vísecká rychta v Kravařích

10.02.2018 Kravaře

Atlas Česka by Vás touto formou rád pozval na oblíbený "Masopust na Vísecké rychtě", který má mnohaletou tradici a patří k nejnavštěvovanějším akcím zimního období v celé oblasti Českolipska.Hlavním cílem organizátorů je přiblížit návštěvníkům způsob života, řemesel a kultury generací našich předků. Každý z účastníků této lidové veselice se bude moci seznámit s tradičními řemesly, jakými jsou…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vísecká rychta v Kravařích
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Česká Lípa
Obec
Kravaře

Fotogalerie k článku

Atlas Česka by Vás touto formou rád pozval na oblíbený "Masopust na Vísecké rychtě", který má mnohaletou tradici a patří k nejnavštěvovanějším akcím zimního období v celé oblasti Českolipska.

Hlavním cílem organizátorů je přiblížit návštěvníkům způsob života, řemesel a kultury generací našich předků. Každý z účastníků této lidové veselice se bude moci seznámit s tradičními řemesly, jakými jsou výroba svíček, pletení košů, paličkování, zdobení perníčků či výroba rozmanitých masopustních masek.

Samozřejmou součástí této akce je i průvod barevných masek, který doplňuje báječná kapela vyhrávající lidové písně, řeznické pochoutky, kvalitní jídlo a pití či doprovodná divadelní představení. Těšit se můžete i na řemeslný jarmark v prostorách Vísecké rychty, divadelní představení ochotníků z Nopodě, folklorní soubor Horačky z Podještědí či závěrečné pochování basy, se kterou by měly odejít všechny hříchy a neúspěchy uplynulého roku.

Za upozornění ještě stojí skutečnost, že všichni návštěvníci, kteří se dostaví v maskách, mají na celý program vstup zdarma.

Masopust 2018

V sobotu 10. února otevře opět svou bránu Vísecká rychta v Kravařích, pobočka Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Rádi zde přivítáme všechny, kteří s námi budou chtít prožít masopustní veselí od 10. 00 do 16.00 hod.

V tento den můžete nahlédnout pod šikovné ruce řemeslníků a odnést si domů jejich výrobky. Zkusit si můžete i pečení masopustních růží nebo si vyrobíte svojí masku. Samozřejmě budete mít možnost ochutnat všudypřítomné dobroty. Nebudou chybět domácí zabíjačkové výrobky Vráti Douši, ale také koblížky, frgály, škvarkové placky, domácí marmelády a samozřejmě i něco na zahřátí. Dobrou náladu určitě podpoří i hudebníci na rychtářském dvoře.

Porce zábavy by ovšem nebyla kompletní, kdyby se akce neúčastnili také divadelní ochotníci, kteří se budou starat o zábavu v průběhu celého dne. V 11.00 se můžete zapojit do průvodu masek, který projde obcí. Letošní masopustní veselí poctí svou návštěvou i štáb České televize, který tento průvod zdokumentuje. Ve 13 hodin si soubor NOPOĎ připravil pro děti pohádku s názvem "Čáry báby Cotkytle, aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda". Soubor NOPOĎ se postará také o důležitý masopustní zvyk - vynesení ortelu nad basou, na kterou jsou svaleny všechny hříchy a příkoří, která místní občany za poslední rok postihla, své stížnosti na zlovolnou basu můžou vznést i sami návštěvníci.

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek, na který jsou všichni srdečně zváni. Není třeba připomínat, že více masek znamená více legrace. Pro příchozí v masce je tedy jako obvykle vstup zdarma. Pro návštěvníky bude u vchodu na uvítanou připravena masopustní dobrota.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Adventní trhy 2022 - Česká Lípa

02.12.2022 - 06.12.2022
Vlastivědné muzeum a…

Vánoční atmosféra, kvalitní rukodělné výrobky, chutné občerstvení, báječný doprovodný program.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete