Statistika našeho portálu

  • 95 090 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Masopust - Statek u lobkovického zámku

09.02.2013 Neratovice

V sobotu 9. února 2013 (cca od 12 do 18 hod.) v areálu statku u lobkovického zámku, proběhne (za každého počasí) pokus založit nově tradici lidové masopustní veselice. K vydaření celé akce je třeba hojná účast vás, občanů města Neratovice, kteří se chcete bavit, dovedete provádět taškařice a nezkazíte žádnou legraci. Na masopustní veselici se vítá účast maškar (směšné přestrojení, masky). Okolo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Statek u lobkovického zámku
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Neratovice

Fotogalerie k článku

V sobotu 9. února 2013 (cca od 12 do 18 hod.) v areálu statku u lobkovického zámku, proběhne (za každého počasí) pokus založit nově tradici lidové masopustní veselice.

 

K vydaření celé akce je třeba hojná účast vás, občanů města Neratovice, kteří se chcete bavit, dovedete provádět taškařice a nezkazíte žádnou legraci.

 

Na masopustní veselici se vítá účast maškar (směšné přestrojení, masky). Okolo 15. hodiny se uskuteční vyhlášení nejlepších maškar, které budou (především děti) za odměnu svezeny koňským povozem po Lobkovicích. Velmi vítáni budou také muzikanti s tradičními i netradičními hudebními nástroji. Na programu budou dále ukázky z venkovské zabíjačky včetně vystaveného poraženého vepře a prodeje zabíjačkových a masných výrobků (řeznictví a uzenářství J + M Pixovi Polerady), projížďky dětí na koních a ve vozech po Lobkovicích (p. Veber).

 

Poprvé budou zpřístupněny čtyři místnosti v zámku s vernisáží obrazů Kateřiny Smetanové. Dále bude možnost opékání buřtů na otevřených ohništích. Svou účast ve stáncích přislíbili: Svijanský pivovar, Pekařství Kollingerovi, malovaná keramika, umělecký kovář … Možno bude dále zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje, pochutiny, svařák, punč, chorvatské zeleninové delikatesy… Vstupné na akci se samozřejmě nevybírá!
Pořádá o. s. Lobkovice za podpory města Neratovice a majitele zámku  Alexandra Lobkowicze .

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 13. duben

Dnes má svátek Aleš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete