Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Masopust v Litoměřicích 2018

10.02.2018 Litoměřice

Zveme Vás na tradiční "Masopust v Litoměřicích", který patří mezi nejoblíbenější kulturní akce konané v této architektonické perle severních Čech.Na co se můžete těšitVe vybraný únorový den je pro všechny účastníky připraven bohatý zábavní program na zdejším Mírovém náměstí, kde nebudou chybět oblíbené zabijačkové speciality, stánky s ručními výrobky či tradičními staročeskými produkty.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Litoměřice, Mírové nám.
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice
Obec
Litoměřice

Fotogalerie k článku

Zveme Vás na tradiční "Masopust v Litoměřicích", který patří mezi nejoblíbenější kulturní akce konané v této architektonické perle severních Čech.

Na co se můžete těšit

Ve vybraný únorový den je pro všechny účastníky připraven bohatý zábavní program na zdejším Mírovém náměstí, kde nebudou chybět oblíbené zabijačkové speciality, stánky s ručními výrobky či tradičními staročeskými produkty. K masopustnímu reji a dobré náladě přispěje každý, kdo se dostaví v komickém převleku či barevné masce. Samozřejmostí celé akce je i bohatý doprovodný program, který se odehrává na improvizovaném pódiu určeném právě k této příležitosti.

Těšit se můžete na pohádkové příběhy pro nejmenší, průvod maškar, hudební vystoupení pozvaných kapel či vtipné scénky divadelních ochotníků. Pro malé i velké je určena soutěž v pojídání jitrnic, která prověří výdrž a um těch největších jedlíků. V několika stáncích pak můžete zakoupit řemeslné výrobky, gastronomické pochoutky (uzené ryby, vizovické pečivo, ovoce v čokoládě) či upomínkové předměty. Během litoměřického masopustu se zkrátka nebude nudit žádný z jeho návštěvníků, ať už se jedná o malé děti s dospělými rodiči či seniory s vnoučaty i bez nich.

Masopust v Litoměřicích 2018

Masopustní zabíjačka, chůdaři, pohádky, průvod masek a perfektní atmosféra. Taková bude sobota 10. února na litoměřickém Mírovém náměstí.

Letošní ročník startujeme již od dopoledních hodin v divadle K.H.Máchy, kde začínáme pohádkou a poté si děti budou moci vytvořit i masopustní masky do průvodu.

Uvidíte opět oblíbenou pravou českou zabijačku, masky co vás pobaví, pohádky, flašinetáře, zazpíváte si písničky, dozvíte se vše o masopustu a jeho tradicích a projdete se ve veselém průvodu.

Součástí programu budou opět stánky s pestrým sortimentem, polní kuchyně včetně prodeje zabijačkových specialit a řeznických ukázek, zvířátka k pomazlení, koníci ke svezení, tanec a rej a bude vám hej. Zvířátka budou ráda za donesené dobroty jako ovoce, zeleninu a měkké i tvrdé pečivo.

Program MASOPUST 2018:

Divadlo K.H.Máchy:

10:00 – 11:00 Pohádka O statečném kováři Mikešovi – v divadle K.H.Máchy

11:00 – 12:00 Výtvarná dílna v divadle K.H.Máchy – tvorba masek do průvodu

Mírové náměstí:

13:00 – 13:10 Zahájení Masopustního veselí na Mírovém náměstí a Nanajské hry

13:10 – 14:00 Pohádka "Bylo nebylo"

14:00 – 14:30 Masopustní průvod po náměstí s maskami a harmonikářem

14:30 – 15:00 Pohádka "Jak šlo tele do světa"

15:00 – 15:30 Masopustní rejdění – Harmonikář, masky, chůdaři, soutěže …

15:30 – 16:00 Pohádka "Nebojsa"

16:00 – 17:00 Švejk Music zahraje k poslechu a tanci

17:00 – 17:30 Zabijačkové hody, porcování prasete a jitrnicové soutěžení

17:30 – 18:00 Kapela na chůdách zahraje k závěrečnému masopustnímu veselí

Součástí programu budou opět stánky s pestrým sortimentem, polní kuchyně včetně prodeje zabijačkových specialit a řeznických ukázek, zvířátka k pomazlení, koníci ke svezení, tanec a rej a bude vám hej. Zvířátka budou ráda za donesené dobroty jako ovoce, zeleninu a měkké i tvrdé pečivo J

Vstupné zdarma, jste všichni srdečně zváni.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Novoroční ohňostroj 2023 - Roudnice…

01.01.2023 - 01.01.2023
Karlovo náměstí

I letos se sejdeme v Roudnici na Karlově náměstí, abychom společně přivítali nový rok 2023 ohňostrojem. Těšíme se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete