Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Masopust ze ZOO Děčín na zámek 2018 - Děčín

03.02.2018 Děčín

Atlas Česka Vás zve na báječný den plný masopustního veselí, konající se ve vybraný únorový den v severočeském městě Děčíně. Celodenní akce nazvaná "Masopust ze ZOO na zámek" nabízí návštěvníkům esenci té nejlepší staročeské zábavy zkombinované s pestrým programem turisticky nejatraktivnějších míst tohoto neprávem opomíjeného města.Na co se můžete těšitV první části masopustního veselí zavítáme…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Děčín
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Děčín

Fotogalerie k článku

Atlas Česka Vás zve na báječný den plný masopustního veselí, konající se ve vybraný únorový den v severočeském městě Děčíně. Celodenní akce nazvaná "Masopust ze ZOO na zámek" nabízí návštěvníkům esenci té nejlepší staročeské zábavy zkombinované s pestrým programem turisticky nejatraktivnějších míst tohoto neprávem opomíjeného města.

Na co se můžete těšit

V první části masopustního veselí zavítáme do děčínské zoologické zahrady, která nabízí zajímavý a poutavý program pro děti i jejich rodiče spojený s již legendární soutěží "O nejchutnější masopustní koblihu". Oprašte proto recepty Vašich předků, oblečte se do kuchařského a přijďte se i s ostatními podělit o chutné výplody mastných pekáčků. Odměnou za Vaši snahu pak budou zajímavé a především hodnotné ceny. A pokud koblihy raději mlsáte než pečete, můžete se alespoň zúčastnit napínavého klání "O nejrychlejšího jedlíka koblih".

V maskovaném průvodu plném barevných maškar se spolu s ostatními poté máte možnost přesunout na děčínský zámek, kde je připraven bohatý doprovodný program s živou hudbou, zabijačkovými pochoutkami či rozvernými soutěžemi pro malé i velké. Vítězi soutěže o nejhezčí masku se dostane pocty v podobě jízdy na masopustním oslíku v čele celého průvodu. Těšíme se s Vámi na viděnou při dalším ročníku naší lidové veselice!

Masopust ze zoo na zámek 2018

Nenechte si ujít Masopust.

"taškařice veselé pro děti i dospělé" 

Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za pár dnů čeká v děčínské zoologické zahradě. 

Oslavy masopustu chystá zoo na první únorovou sobotu 3. 2. 2018. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.

Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy. Připravena je totiž tradiční soutěž O nechutnější masopustní koblihu "Chcete-li zkusit štěstí a stát se koblihovým králem, pak můžete začít trénovat přípravu koblih již nyní. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo a předá porotě k posouzení tři vlastnoručně usmažené koblihy. Porota se při jejich hodnocení bude zaměřovat především na chuť, náplň a také celkový vzhled," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Do soutěže mohou jednotlivci dodat i více koblihových trojic, musí se však lišit alespoň náplní. Koblihová soutěž nebude jedinou, ve které bude možné uspět. "Mezi přítomnými budeme hledat i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo dítě, které bude mít nejhezčí masopustní masku," doplnila mluvčí.

Po soutěžích bude následovat nejoblíbenější součástí celé akce – masopustní průvod městem. Ten vyrazí ze zoo přibližně ve čtvrt na čtyři. Cílem letošního průvodu bude Křížová ulice, kde proběhne tzv. soud s medvědem. Tam by měl průvod dorazit před pátou hodinou odpolední. "Po cestě nebudou chybět zajímavá zastavení. Někde si zatancujeme, někde zazpíváme, jinde ochutnáme něco dobrého nebo ztropíme nějakou taškařici. Do průvodu se s námi vydá nejen folklorní soubor Jirkovák, ale také flašinetář, harmonikář nebo vozembouchář. Za poslední roky se z této akce podařilo vytvořit krásnou tradici, kterou si nenechá ujít stále více lidí, a proto doufáme, že tomu nebude letos jinak," ukončila mluvčí. Po celý den bude v zoo platit speciální masopustní vstupné: dospělí: 50,- Kč / děti: 20,- Kč / studenti, důchodci: 20,-. Akci podpořilo Statutární město Děčín. 

Plánované zastávky během průvodu městem (časy jsou pouze orientační):

15:15 Odchod průvodu ze zoo

15:25 DDM Děčín

15:45 HOSTEL Děčín (parčík pod budovou ČEZ)

16:30 Masarykovo náměstí

16:45 Křížová ulice

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete