Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Masopust - Železný Brod

11.02.2018 Železný Brod

Pojďme si letos udělat masopust trochu jinak. Chcete se vrátit v čase a zažít masopust, tak jak se konal na Železnobordsku dříve?Průvodem masek vyjde z Malého náměstí, projde památkovou rezervací Trávníky a zakončí na Bělišti. Na Trávníkách bude průvod čekat spoustu zastavení po chalupách, kde se masopustně občerstvíme. Ten, kdo nechce jít do průvodu, nemusí a může jít přímo na Běliště. Program…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pojďme si letos udělat masopust trochu jinak. Chcete se vrátit v čase a zažít masopust, tak jak se konal na Železnobordsku dříve?
Průvodem masek vyjde z Malého náměstí, projde památkovou rezervací Trávníky a zakončí na Bělišti. Na Trávníkách bude průvod čekat spoustu zastavení po chalupách, kde se masopustně občerstvíme. Ten, kdo nechce jít do průvodu, nemusí a může jít přímo na Běliště. Program na Bělišti: pohřeb basy, svatba nevěsty a ženicha, dílničky pro děti, masopustní veselení a tanečky, folklorní vystoupení, soutěže a aktivity, mlýn pro "pro staré báby" a módní přehlídka masek. Každá maska vítána, fantazii se meze nekladou a děti v maskách dostanou navíc malý dárek. Chybět nebude tradiční masopustní občerstvení (klobásky, koblihy, jitrnice…). Pokud máte zájem, napečené buchty, koláče nebo preclíky můžete na akci přinést i vy a s ostatními se podělit. Při akci se pokusíme o vytvoření rekordu – největší koláč. Máte-li chuť, upečete doma 1 nebo 1 koláče, který na Bělišti spojíme a vytvoříme veliké kolo. V rámci soutěže poté celý koláč sníme. Akci pořádá RC Andílek s finanční podporou Města Železný Brod.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 10. květen

Dnes má svátek Blažena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete