Statistika našeho portálu

  • 96 486 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Mattoni Muzeum přivítá první letošní návštěvníky - Kyselka

19.05.2020 Mattoni Muzeum v Kyselce

Mattoni Muzeum vstoupí do své páté sezony v úterý 19. května. Děti i dospělí se mohou těšit na stálou expozici o historii firmy Heinricha Mattoniho i na to nejlepší z předchozích 5 výstav. První návštěvník, který do Mattoni Muzea vstoupí, získá knihu Historica Mattoni a prohlídku expozice zdarma.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Muzeum stáčení minerální vody Mattoni již pátým rokem představuje historii firmy od jejího založení obchodníkem Heinrichem Mattonim v roce 1873 dodnes. Od otevření jej navštívilo již 30 000 návštěvníků. Letos se z důvodu vládních opatření návštěvníkům otevírá nezvykle až 19. května a kvůli bezpečnosti bude možný vstup pouze v roušce a maximálně 10 osob najednou.*

Stálá expozice Mattoni Muzea

Stálou expozici ve zrekonstruovaném Löschnerově pavilonu ocení návštěvníci všech věkových kategorií. Kromě historických dokumentů a reálií si mohou vyzkoušet interaktivní výstavní předměty a moderní technologie.

Přenést se do seriálu České Televize Já, Mattoni, vžít se do dobového zaměstnance Mattoniho firmy nebo stát se hostem v lázních Kyselka. To vše mohli zažít návštěvníci během sezónních výstav předchozích let. Letos si je můžou připomenout díky vybraným exponátům, které stálou expozici doplnily.

Po stopách kyselských skřítků i k Bučině

V okolí muzea si přijdou na své i milovníci pěší turistiky. Nedaleko se nachází rozhledna Bučina, kterou v roce 1880 nechal vystavět právě Heinrich Mattoni. Nabízí výhled do údolí řeky Ohře a na pohoří Krušných a Doupovských hor.

S historií lázeňské obce Kyselka i s její obnovou seznámí Mattoniho stezka Po stopách skřítků! Na výletníky čeká více než 3,5 kilometru dlouhá vycházka, která je provede po původních promenádních cestách. a seznámí je s historií obce Kyselka i informacemi o lázních a jejich obnově.

*Případné změny uveřejníme na FB @MattoniMuzeum

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete