Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Městečko Open Air, folklor tak i jinak

16.06.2013 Přerov nad Labem

Přijďte strávit příjemné nedělní odpoledne do Přerova nad Labem. Hudba, tanec, jídlo, pití... a to vše pod širým nebem!Myšlenka vystoupení pod otevřeným nebem se zrodila téměř před dvaceti lety v přerovském souboru Dykyta a v roce 1992 byla i zhmotněna folklorním festivalem Polabský Kolovrat. Podařilo se tím vytvořit tradici úspěšných představení naplněných folklorem nejen českým a moravským, ale…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přijďte strávit příjemné nedělní odpoledne do Přerova nad Labem. Hudba, tanec, jídlo, pití... a to vše pod širým nebem!
Myšlenka vystoupení pod otevřeným nebem se zrodila téměř před dvaceti lety v přerovském souboru Dykyta a v roce 1992 byla i zhmotněna folklorním festivalem Polabský Kolovrat. Podařilo se tím vytvořit tradici úspěšných představení naplněných folklorem nejen českým a moravským, ale i zahraničním, např. z Dánska a Norska. Tyto slavnosti lidového umění se ve Skanzenu Přerov nad Labem udržely po krásných osm let.

V současné době se podařilo uvést původní myšlenku do nového života a otevřít tak budoucnost dalším ročníkům festivalu na volném prostranství s "ochutnávkou" folkloru nejen z Čech, ale i z jiných koutů světa. Cílem Městečko Open air je přiblížit široké veřejnosti rozmanitost a pestrost lidového umění, představit divákům tradiční hudbu, tance a zpěvy naplněné moudrostí a vtipem.

Letošní Městečko Open Air v Přerově n. L. bude speciální! 3.ročník je totiž i oslavou 25. výročí založení souboru Dykyta. O zábavu diváků se kromě Dykyty postarají i naši hosté, kterými budou významný folklórní soubor Lipka z Pardubic (tedy také z Polabí), dále přední amatérský divadelní soubor z Toušeně a již tradičně také Dětský folklórní soubor Šáteček. Všechny soubory mají bohaté zkušenosti s vystupováním po celé ČR i v zahraničí a za dobu své činnosti nasbíraly mnohá ocenění. Pardubickou Lipku možná má někdo z vás v paměti jako jednoho z účinkujících na 1. ročníku Polabského kolovratu, který v minulosti (1992 -1999) probíhal ve skanzenu.

Věříme, že tato atraktivní nabídka přiláká do hlediště spoustu diváků. Byla by škoda přijít o zajímavou odpolední akci, která bude na závěr korunována překvapením, jaké tu ještě nebylo!

Mapa

Další akce v okolí

Poděbradský triatlon 2023 - Poděbra…

21.05.2023 - 21.05.2023
Poděbrady, Jezero

Poděbradský triatlon představí dne 21. 5. 2023 již 32. ročník, a to po loňské úspěšné premiéře opět pod taktovkou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete