Statistika našeho portálu

  • 98 918 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hrad Strakonice

18.05.2013 Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice se v sobotu 18. května opět připojí k mezinárodnímu dnu muzeí a oslaví tento svátek.Pro návštěvníky jsme připravili volný vstup do všech expozic, výstav, na vyhlídkovou věž Rumpál, do kapitulní síně a taktéž do Středověkého vodního mlýna v Hoslovicích.Na jednotlivých místech je připraven i doprovodný program. Návštěvníci strakonického hradu se mohou těšit na…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hrad Strakonice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Strakonice
Obec
Strakonice

Fotogalerie k článku

Muzeum středního Pootaví Strakonice se v sobotu 18. května opět připojí k mezinárodnímu dnu muzeí a oslaví tento svátek.

Pro návštěvníky jsme připravili volný vstup do všech expozic, výstav, na vyhlídkovou věž Rumpál, do kapitulní síně a taktéž do Středověkého vodního mlýna v Hoslovicích.

Na jednotlivých místech je připraven i doprovodný program. Návštěvníci strakonického hradu se mohou těšit na druhý prohlídkový okruh hradním areálem a speciální výstavu Fructum – akvarely s motivem podzimního ovoce, která bude instalována v kapitulní síni. Na ty, kteří se rozhodnou spíše pro vodní mlýn čekají komentované prohlídky, ukázky vrtění másla spojené s ochutnávkou a soutěž v naklepávání kosy. Je tedy z čeho vybírat.

18. 5. 2013 9:00 - 17:00 hodin

Areál strakonického hradu a prostory muzea:

10:00, 13:00 a 15:00 hodin druhý prohlídkový okruh – areál hradu s průvodcem
+ po celý den speciální výstava v kapitulní síni
Středověký vodní mlýn Hoslovice:
Po celý den prohlídky s průvodcem včetně pouštění vodního kola, ukázky vrcení másla
+ soutěž v naklepávání kosy (zájemci o soutěž se hlásí prosím dopředu na telefonu: +420 731 907 308 či přímo na místě před soutěží, nutno mít vlastní nenaklepanou kosu)

Vstup: zdarma

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete