Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

28.06.2019 - 06.07.2019 Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách, San Sebastianu, Moskvě, Montrealu, Šanghaji nebo Tokiu. Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Nejprestižnější filmová přehlídka ve střední Evropě

Karlovarský festival lze zároveň označit za nejprestižnější filmový festival ve východní a střední Evropě. V západočeských lázních se koná pravidelně od roku 1947 (1. mezinárodní filmový festival v Československu byl konán o rok dříve v Mariánských Lázních) a od druhé poloviny 90. letech minulého století stoupá na žebříčku oblíbenosti i kvality do společnosti těch nejprestižnějších světových festivalů.

Tento fakt dokumentuje i množství filmových i společenských celebrit, které se na festivalu představily coby čestní hosté (Leonardo Di Caprio, Whoopi Goldbergová, Woody Harrelson, Michael Douglas, Michael York, Sharon Stoneová, Renée Zellweger, Antonio Banderas, John Malkovich a mnozí další). Nezaměnitelná atmosféra festivalu každoročně pohltí celé město, které bývá zaplněno tisícovkami filmových fanoušků. Ti se kromě desítek filmových produkcí mohou těšit na doplňkové koncerty, ceremoniály, party či tiskové konference. Centrálním místem festivalu je hotel Thermal, ale filmové projekce se konají prakticky po celém městě.

Nejlepší film festivalu je při závěrečném ceremoniálu tradičně odměňován hlavní cenou – Křišťálovým glóbem. Své ceny si odnesou i nejlepší režisér, ženské a mužské herecké výkony, divácky nejoblíbenější film apod. Návštěvníkům této jedinečné kulturní akce doporučujeme co nedřívější rezervaci ubytovacích prostor i vstupních karet, neboť počet návštěvníků s každým dalším ročníkem festivalu zdárně narůstá. Pro méně movité filmové nadšence je v blízkosti centra města zbudováno po dobu konání festivalu oblíbené stanové městečko.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete