Statistika našeho portálu

  • 101 017 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Mezinárodní filmový festival - Karlovy Vary

30.06.2017 - 08.07.2017 Karlovy Vary

Mezi milovníky filmů a kinematografie v České republice snad nenajdeme nikoho, kdo by za svůj život alespoň jednou nenavštívil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Jedná o největší filmovou přehlídku v celé republice, konající se pravidelně v první polovině měsíce července.Nejprestižnější filmová přehlídka ve střední EvropěKarlovarský festival lze zároveň označit za nejprestižnější filmový…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mezi milovníky filmů a kinematografie v České republice snad nenajdeme nikoho, kdo by za svůj život alespoň jednou nenavštívil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Jedná o největší filmovou přehlídku v celé republice, konající se pravidelně v první polovině měsíce července.

Nejprestižnější filmová přehlídka ve střední Evropě

Karlovarský festival lze zároveň označit za nejprestižnější filmový festival ve východní a střední Evropě. V západočeských lázních se koná pravidelně od roku 1947 (1. mezinárodní filmový festival v Československu byl konán o rok dříve v Mariánských Lázních) a od druhé poloviny 90. letech minulého století stoupá na žebříčku oblíbenosti i kvality do společnosti těch nejprestižnějších světových festivalů.

Tento fakt dokumentuje i množství filmových i společenských celebrit, které se na festivalu představily coby čestní hosté (Leonardo Di Caprio, Whoopi Goldbergová, Woody Harrelson, Michael Douglas, Michael York, Sharon Stoneová, Renée Zellweger, Antonio Banderas, John Malkovich a mnozí další). Nezaměnitelná atmosféra festivalu každoročně pohltí celé město, které bývá zaplněno tisícovkami filmových fanoušků. Ti se kromě desítek filmových produkcí mohou těšit na doplňkové koncerty, ceremoniály, party či tiskové konference. Centrálním místem festivalu je hotel Thermal, ale filmové projekce se konají prakticky po celém městě.

Nejlepší film festivalu je při závěrečném ceremoniálu tradičně odměňován hlavní cenou – Křišťálovým glóbem. Své ceny si odnesou i nejlepší režisér, ženské a mužské herecké výkony, divácky nejoblíbenější film apod. Návštěvníkům této jedinečné kulturní akce doporučujeme co nedřívější rezervaci ubytovacích prostor i vstupních karet, neboť počet návštěvníků s každým dalším ročníkem festivalu zdárně narůstá. Pro méně movité filmové nadšence je v blízkosti centra města zbudováno po dobu konání festivalu oblíbené stanové městečko.

Mezinárodní filmový festival - Karlovy Vary 2017

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Koncert Společná věc 2023 - Karlovy…

12.10.2023 - 12.10.2023
Lidový dům

Pozvánka na koncert Společná věc 2023

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete