Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 30 let - Český Krumlov

31.07.2021 - 18.09.2021 Český Krumlov

Operní legenda Plácido Domingo, spisovatel a skladatel Dan Brown, jazzový bubeník Billy Cobham i pěvec Adam Plachetka – Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 30 let a přivítá světové hvězdy.

Adresa a kontaktní informace

web
www.festivalkrumlov.cz

Fotogalerie k článku

Praha, 7. června 2021 – Jubilejní 30. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov konající se od 4. do 18. září bude velkolepý. Program zahájí galakoncertem pod širým nebem s výhledem na českokrumlovský zámek operní pěvec Plácido Domingo. Na festivalu vystoupí také basbarytonista Adam Plachetka, houslistka Leticia Moreno nebo jazzová legenda Billy Cobham. Novinkou letošního roku je Festivalová zóna. Veřejnosti se poprvé otevře 31. července českou premiérou díla Wild Symphony od celosvětově známého spisovatele a skladatele Dana Browna, který během symfonie bude předčítat ze stejnojmenné knihy. Festival tak letos nabídne včetně Festivalové zóny 16 koncertů v 5 prostředích.

"Festival zahájíme operním galakoncertem, jehož hlavní hvězdou bude legenda opery Plácido Domingo, který se do Českého Krumlova vrací po 10 letech. Jeho hosty budou dvě dámy, a to pěvkyně Adriana Kučerová a Štěpánka Pučálková. V programu zájemci najdou i další operní galakoncert. Tentokrát vystoupí Adam Plachetka. Letošním programem oslavíme i mnohá významná výročí a chystáme také koncerty jiných žánrů. Přijede legenda světového jazzu Billy Cobham nebo popová zpěvačka Pia Toscano, která bude součástí Národního večera věnovaného USA. Návštěvníci se mohou těšit i na komorní koncerty v podání Heroldova či Škampova kvarteta. Dáváme také prostor mladým umělcům. Letos budou mít na festivalu svůj koncert finalisté mezinárodní televizní show Virtuosos V4+ nebo talentovaný klavírista Jan Čmejla," vysvětluje prezident festivalu Jaromír Boháč.

Dílo Wild Symphony od autora knižních bestsellerů Dana Browna otevře Festivalovou zónu

Novinkou letošního ročníku je Festivalová zóna. Pivovarská zahrada v Českém Krumlově se promění na místo plné umění, odpočinku, zábavy a dobrého jídla. "Festivalová zóna poprvé přivítá své návštěvníky 31. července. Jsme rádi, že prvním koncertem bude česká premiéra díla Wild Symphony od světoznámého spisovatele a hudebního skladatele Dana Browna, který bude během provedení symfonie předčítat ze stejnojmenné knihy. Další týdny přinesou koncerty klasické i populární hudby či letní kina, návštěvníci budou moci relaxovat v lehátcích, hrát deskové hry, malovat nebo si zacvičit při živé hudbě," láká do Festivalové zóny Gabriela Boháčová, umělecká ředitelka Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

 

Aktuální informace k programu a podrobnosti k jednotlivým koncertům jsou na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz, kde se dají také zakoupit vstupenky.

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Mgr. Lucie Herberová

PR Manager

Tel.: +420 728 453 064

e-mail: lucie@festivalkrumlov.cz 

 

O Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je významnou kulturní přehlídkou, na které od roku 1992 zní hudba od 15. až po 21. století. Během celé historie festivalu na něm vystoupilo více než 12 tisíc umělců ze 40 zemí světa. Mezi nimi byly i velké kulturní ikony jako např. operní pěvci Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, ale i zpěvák Karel Gott nebo operní pěvkyně Dagmar Pecková. Festival navštíví každoročně okolo 20 tisíc lidí, letos se však festival kvůli COVID-19 letní termín zrušil a nahradil jej termín nový. 

Mapa

Další akce v okolí

Labutí jezero - České Budějovice

13.11.2022 - 13.11.2022
České Budějovice

V listopadu 2022 divadlo «Royal Classical Ballet» z Moldavska představí v 5 městech v České republice nejslavnější…

International Festival Ballet: Lous…

12.01.2023 - 13.01.2023
Senovážné nám. 2

Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET uvádí představení “Louskáček” v Českých Budějovicích

International Festival Ballet: Labu…

13.01.2023 - 14.01.2023
Senovážné nám. 2

Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET uvádí baletní představení “Labutí jezero” v Českých Budějovicích

Orchestr nové generace Lords Of The…

06.11.2022 - 07.11.2022
České Budějovice

LORDS OF THE SOUND se vrací do České republiky s novým programem "The Music of Hans Zimmer"

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete