Statistika našeho portálu

  • 94 552 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae

01.06.2016 - 28.06.2016 Slavkov u Brna

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae nabízí posluchačům nevšední příležitost prožitku koncertu klasické hudby ve spojení s unikátními zámky a kostely na jižní Moravě a na Vysočině. Z toho vyplývá i hlavní cíl pořadatelů, kteří se snaží naplnit jedinečné historické prostory krásnou hudbou v jedinečné interpretaci těch nejlepších umělců.Hudební festival ve 13 městechKaždý z ročníků…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Moravská města
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Vyškov
Obec
Slavkov u Brna

Fotogalerie k článku

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae nabízí posluchačům nevšední příležitost prožitku koncertu klasické hudby ve spojení s unikátními zámky a kostely na jižní Moravě a na Vysočině. Z toho vyplývá i hlavní cíl pořadatelů, kteří se snaží naplnit jedinečné historické prostory krásnou hudbou v jedinečné interpretaci těch nejlepších umělců.

Hudební festival ve 13 městech

Každý z ročníků festivalu má originální zaměření na konkrétní hudební styly, které jsou vkusně kombinovány v často překvapivých souvislostech. Návštěvníci se tak mohou tradičně těšit na kombinaci barokních a jazzových tónů, originální zpracování slavných filmových melodií, písňové a taneční fantazie na témata moravských a českých lidových písní, skladby cizinců působících v českých zemích či naopak  českých emigrantů působících po celé Evropě, neznámé či málo známé skladby z období celého středověku apod.

Pravidelně se festivalu účastní města: Brno, Boskovice, Bystřice nad Pernštejnem, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kyjov, Lysice Mikulov, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Rájec-Jestřebí, Slavkov u Brna, Tišnov, Třebíč, Valtice, Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou. Každoročně vzrůstající zájem o festival však zapojuje do účasti na něm stále více měst a městeček, které mohou nabídnou optimální prostředí k pořádání specifických hudebních produkcí.  

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae 2016

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 30. listopad

Dnes má svátek Ondřej

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete