Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

ZOO Plzeň

06.09.2013 Plzeň

Mezinárodní noc pro netopýry se uskuteční na Lochotínském amfiteátru V pátek 6. září od 17 hodin se poprvé uskuteční Mezinárodní noc pro netopýry na Lochotínském amfiteátru v Plzni, na které se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě netopýrů, jejich výzkumu a ochraně. Návštěvníci se mohou těšit na dokumentární a výkladové představení nočních létajících savců, netopýrů, ukázky jejich odchytu.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Plzeň, Pod vinicemi
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-město
Obec
Plzeň

Fotogalerie k článku

Mezinárodní noc pro netopýry se uskuteční na Lochotínském amfiteátru
 
V pátek 6. září od 17 hodin se poprvé uskuteční Mezinárodní noc pro netopýry na Lochotínském amfiteátru v Plzni, na které se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě netopýrů, jejich výzkumu a ochraně.
 
Návštěvníci se mohou těšit na dokumentární a výkladové představení nočních létajících savců, netopýrů, ukázky jejich odchytu. Dozvíte se zajímavosti o jejich významu, ohrožení, ochraně a životě v přírodě. Uskuteční se přednáška  prof. RNDr. Ivana Horáčka, CSc.  o životě netopýrů, k dispozici návštěvníkům bude i výstava Podivuhodný svět netopýrů zapůjčená MŽP. Připraveny jsou soutěže pro děti o zajímavé ceny a ukázka sov – ptačích vládců noci.
 
Akce se koná za každého počasí. Parkovat je možno před amfiteátrem nebo na parkovištích ZOO a BZ. Otevřen bude hlavní, spodní vchod amfiteátru u Lochotínského parku.

Vstup na akci je zdarma.

Návštěvníkům doporučujeme vzít si s sebou funkční baterku!
 
Mezinárodní noc pro netopýry pořádá ZOO Plzeň, Agentura ochrany přírody a krajiny - Správa CHKO Český les a Krajské středisko Plzeň ve spolupráci s ČESON, MŽP ČR, CHKO Slavkovský les a KS Karlovy Vary, ZO ČSOP Sylva Lunae a za finanční podpory Plzeňského kraje.

Těšíme se na vás!
 
Mezinárodní noc pro netopýry je tradiční akce určená široké veřejnosti, kterou každoročně vyhlašuje sekretariát dohody o ochraně netopýrů v Evropě (zkratka EUROBATS). Původní Evropská noc pro netopýry se letos rozšířila i na další kontinenty a stala se tak akcí celosvětovou. Lidé se mohou díky programu připraveném odborníky seznámit s těmito zajímavými nočními tvory, jejich výzkumem, ochranou                        a dosavadními poznatky o jejich životě. Pod hlavičkou akce probíhají veřejné přednášky o netopýrech, zájemci se zde dozví, jak a čím jsou netopýři ohrožení a kde oni sami mohou být při jejich ochraně nápomocní. Mají možnost získat reklamní materiály, dokonce se netopýra dotknout a možná změnit své dosavadní nahlížení na tyto skrytě žijící savce. Více informací, včetně seznamu všech míst, na kterých akce probíhá, naleznete na stránkách České společnosti pro ochranu netopýrů: www.ceson.org.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete