Statistika našeho portálu

  • 86 666 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

MEZIŘÍČSKÁ MUZEJNÍ NOC

09.06.2012 Valašské Meziříčí

PROŽIJTE JEDINEČNÉ NOČNÍ PUTOVÁNÍ V RÁMCI MUZEJNÍ NOCI VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ.Muzejní noc vypukne v sobotu 9. června 2012 v 19:00 na II. nádvoří zámku Žerotínů a poté je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který potrvá až do půlnoci. Již potřetí se město Valašské Meziříčí, spolu s desítkami českých měst a obcí, připojí k festivalu muzejních nocí, který vyhlašuje…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

PROŽIJTE JEDINEČNÉ NOČNÍ PUTOVÁNÍ V RÁMCI MUZEJNÍ NOCI VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ.

Muzejní noc vypukne v sobotu 9. června 2012 v 19:00 na II. nádvoří zámku Žerotínů a poté je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který potrvá až do půlnoci. Již potřetí se město Valašské Meziříčí, spolu s desítkami českých měst a obcí, připojí k festivalu muzejních nocí, který vyhlašuje Asociace muzeí a galerií ČR.

Koktejl kultury pro návštěvníky namíchali valašskomeziříčské instituce. Své brány pro tuto noc zcela zdarma otevře Moravská gobelínová manufaktura, městská knihovna v Krásenské radnici, Evangelický kostel, Vrtule - svět her a poznání, Lapidárium Trojice, galerie Sýpka, galerie Kaple, Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských a v přilehlém parku nám noční oblohu přiblíží pracovníci hvězdárny ve Valašském Meziříčí.

Nově se k tomuto projektu připojila i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí - Školní ateliérová huť, která představí tradiční výrobu foukaného skla. Sokol Valašské Meziříčí otevře své prostory v rámci oslav uplynutí 150 let od jeho založení. A Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí poodhalí zákulisní prostory v zámku Žerotínů.

Hudebně naladění návštěvníci si můžou na nádvoří zámku Žerotínů poslechnout písně divadla Schod v doprovodu skupiny Droband, mladé kapely Ovoce Lenina nebo Emergency Exit.

Pohodlný přesun mezi jednotlivými budovami vám v letošním ročníku za symbolické jízdné opět umožní silniční vláček.

V průběhu muzejní noci je v informačním centru pro každého připraven muzejníček, do nějž můžete střádat razítka z navštívených organizací. Odevzdané muzejníčky, obsahující všechny razítka, budou na tomtéž místě při zakončení muzejní noci a vystoupení taneční skupiny D-Company při ZUŠ slosovány o 5 vstupenek na letošní Valašský špalíček, 6 volných vstupů do valašskomeziříčské hvězdárny a 3 rodinné vstupenky do Muzea regionu Valašska, Zámku Kinských.

Mapa

Další akce v okolí

T-Mobile Olympijský běh - Rožnov po…

19.06.2019 - 19.06.2019
Rožnov pod Radhoštěm

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 26. březen

Dnes má svátek Emanuel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete