Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Mistrovství ČR v akrobatické gymnastice - Praha

12.11.2016 Praha

Akrobatická gymnastika, sport kombinující složité akrobatické prvky s nápaditou choreografiíMistrovství České republiky v AG proběhne 12. listopadu v PrazeV sobotu 12. 11. 2016 se odehraje již patnácté mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice s mezinárodní účastí. Divákům a příznivcům gymnastických sportů se od devíti hodin v gymnastické hale TJ Bohemians představí nádherný moderní…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sportovní hala TJ Bohemians Slovenská 2, Praha 10
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Akrobatická gymnastika, sport kombinující složité akrobatické prvky s nápaditou choreografií

Mistrovství České republiky v AG proběhne 12. listopadu v Praze

V sobotu 12. 11. 2016 se odehraje již patnácté mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice s mezinárodní účastí. Divákům a příznivcům gymnastických sportů se od devíti hodin v gymnastické hale TJ Bohemians představí nádherný moderní sport, spojující eleganci a ladnost s náročnými akrobatickými prvky. Závod, plný efektních skupinových pyramid a složitých salt a obratů, proběhne ve Slovenské ulici v Praze a nejlepší čeští akrobaté při něm poměří síly nejen s domácími závodníky, ale také se zástupci dalších čtyř států – Polska, Německa, Rakouska a Maďarska.

Akrobatická gymnastika je esteticko – koordinační sport, který vyžaduje sílu, flexibilitu, odvahu a spolupráci mezi sportovci. Závodníci během svých sestav předvádějí společná salta, individuální prvky a staví ze svých těl efektní pyramidy. To vše je propojeno ladnými pohyby a originální choreografií, prováděnou za doprovodu hudby. V letošním roce se bude 12. listopadu konat již 15. ročník Mistrovství ČR v akrobatické gymnastice, které si za dobu své existence vybudovalo renomé i v zahraničí. "Je pro nás velkou ctí, že náš oddíl akrobatické gymnastiky TJ Bohemians už poněkolikáté v řadě hostí domácí šampionát a zároveň, že jej vyhledávají také sportovci ze zahraničí. Letos přijedou delegace z celkem 18 klubů ze čtyř států a uvidíme přes 150 různých sestav", líčí Anna Malá, ředitelka závodu a předsedkyně technické komise akrobatické gymnastiky v ČR. Celodenní závod, který začíná již v 9 hodin, odstartuje žákovskou kategorií do 12 let. Složitější sestavy kolem poledne předvede kategorie Age group 11-16 let a vše završí nejnáročnější kategorie Master class.

Z domácího klubu TJ Bohemians Praha je k závodu přihlášeno celkem 8 trojic a párů, jejichž trenéry jsou mimo jiných, také členové úspěšné akrobatické skupiny Chebejet, která v roce 2010 zazářila v jedné z televizních talentových soutěží a dostala se až do samotného finále. Čeští reprezentanti budou svými sestavami usilovat o nejvyšší příčky především v kategoriích žákovská a Age group
11-16. "Opět po delší době máme početnou základnu mladších sportovců, kteří společně splňují veškerá věková i výkonnostní kritéria. To nám umožňuje tvořit dlouhodobý plán, který zahrnuje i starty na evropských a světových šampionátech", uvádí šéftrenérka české reprezentace Markéta Stíbalová. Tento závod tak bude pro několik závodníků jedním z nejdůležitějších v rámci přípravy na blížící se Mistrovství Evropy, které proběhne 16. -22. září 2017 v polském Řešově.

O akrobatické gymnastice v ČR a ve světě
Dvě a půl minuty – tak dlouho trvá sestava kombinující sílu, balanc, ohebnost, pružnost, ladnost a souhru mezi partnery nejen na zemi, ale i ve vzduchu. Cvičí se na závodním koberci 12x12 metrů v pěti disciplínách – ženské, mužské a smíšené páry, ženské trojice a mužské čtveřice. Oddíl akrobatické gymnastiky TJ Bohemians Praha se tomuto náročnému sportu věnuje již od roku 1991 a jeho členové se pravidelně účastní prestižních mezinárodních závodů, včetně mistrovství Evropy a světa, jež jsou pro AG zároveň nejvyššími možnými soutěžemi. Velký posun kupředu se však pro tento sport uskutečnil po letošních OH v Riu, kde se akrobatická  gymnastika opět ukázala v rámci závěrečného Gala představení. Na základě velké přízně a diváckého ohlasu bylo letos v září schváleno zařazení akrobatické gymnastiky mezi oficiální sporty olympijských her mládeže 2018.  
________________________________________________________________________________

Mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice 2016
12. listopadu 2016
Sportovní hala TJ Bohemians
Slovenská 2, Praha 10
101 00

Program závodu:

09:00 – zahajovací ceremoniál
09:10 – závod žákovské kategorie
11:10 – závod kategorie Age group 11-16 – první sestava
13:45 – vyhlášení výsledků žákovské kategorie
14:25 – závod kategorie Master class – první sestava
15:35 - závod kategorie Age group 11-16 – druhá sestava
18:05 - závod kategorie Master class – druhá sestava
19:30 – vyhlášení výsledků kategorií Age group 11-16 a Master class

Vstupné dobrovolné.

Více informací najdete na webu nebo facebooku oddílu akrobatické gymnastiky TJ Bohemians Praha.
________________________________________________________________________________

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Den jógy v Centru Černý Most - Praha

21.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Blíží se oficiální začátek léta a s ním i Mezinárodní den jógy – a vy můžete být u jeho oslav! Stačí dorazit v pondělí…

Příměstský cyklo víkend 2021 - Praha

26.06.2021 - 27.06.2021
Modřany

Víkendový kemp v Praze je určen pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských táborů.…

Příměstský cyklo víkend BAMBINI 202…

26.06.2021 - 27.06.2021
Modřany

Víkendový kemp BAMBINI v Praze je určen pro děti od tří do pěti let. Je variantou našich víkendových příměstských…

Mistrovství České republiky ve výko…

26.06.2021 - 26.06.2021
Praha5 - Motol,…

Česká Republika je stále jedinou zemí na světě, kde mohou své síly změřit držitelé asistenčních psů. Letos se poprvé…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 21. červen

Dnes má svátek Alois

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete