Statistika našeho portálu

  • 98 198 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

MNam! Gastrofestival 2022 - Kroměříž

22.05.2022 Výstaviště

Mňam! Gastrofestival přinese do Kroměříže chutě z celého světa i typicky česká jídla. Soutěžit se bude v pojídání vdolků.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Výstaviště Kroměříž
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Kroměříž

Fotogalerie k článku

Ochutnat pokrmy z celého světa, a přitom zůstat na Výstavišti v Kroměříži. To nabízí svým návštěvníkům Mňam! Gastrofestival, který se uskuteční už v neděli 22. května. Kromě dobrého jídla a pití se příchozí mohou těšit na vystoupení kuchařů, program pro děti, relaxační zóny, ochutnávky regionálních potravin nebo se přihlásit do soutěže Hanácké vdolek 2022. Jen a pouze po dobu festivalu bude možné ochutnat Mňam Ležák, uvařený speciálně pro tuto příležitost. Celým dnem provede moderátor a herec Petr Rychlý.

Brány kroměřížského Výstaviště budou pro návštěvníky otevřeny od 10 do 20 hodin a aktuální počet zapojených food trucků, prodejců a restaurací už překročil osmdesátku. "Podařilo se nám získat opravdu pestrou nabídku pokrmů, která nemá v rámci našeho kraje obdoby. O přízeň labužníků se utkají lokální i světová kuchyně, sladkosti i maso na nejrůznější způsoby, exotická jídla i naprostá klasika, to vše za doprovodu velkého výběru nealko a alko nápojů," říká za pořadatelskou Backstage agency Lukáš Lauman.

K hlavním tahákům v nabídce se určitě zařadí burgery od Angel Grillu, vítězů mnoha hamburger festů, nebo grilované pštrosí maso. Unikátem bude pivo Mňam Ležák, které bylo uvařeno speciálně jen a pouze pro tento festival. Lokální, ale přesto netradiční lahůdky přiveze Tvarůžková cukrárna. Představí se také potraviny, které hrdě nesou označení Regionální potravina – marmelády, mošty, mléčný karamel nebo výrobky z kozího mléka, a bude možné je ochutnat na místě i koupit s sebou.

Řada food trucků zaujme nejen svým menu, ale i vzhledem. Burgery a hot dogy bude servírovat veterán – Renault Estafette, kávu historická Avia jménem Kavia, velký nákladní Mercedes s kamennou pecí nabídne pravou italskou pizzu.

Příznivci moderního způsobu stravování jistě ocení low carb pokrmy, bio maso na grilu nebo bezlepkové potraviny.

Pauzy mezi ochutnáváním lze strávit v relaxačních zónách, například ve velké Lusso Cafe zóně s kávou a dezerty, nebo sledováním programu na pódiu, kde proběhnou rozhovory s kuchaři nebo také s hlavním technologem pivovaru Zubr. Zazní rady a tipy do kuchyně, odvážlivci mohou ochutnat ty nejpálivější chilli papričky světa, k poslechu zahraje kapela Party Leaders. Dětem den zpestří vystoupení klauna Brdíka, dětská zóna s balonky a dílnička s výrobou zástěr a ubrusů.

Návštěvníky Mňam! Gastrofestivalu čeká nelehká volba. Vybrat si španělské, italské, tyrolské, kubánské, gruzínské, egyptské, indonéské nebo thajské speciality? Sushi, pizzatini, quesadillu, tacos nebo raclette? Zůstat u domácí kuchyně a dát si uzené maso, grilovaná žebra, klobásky, sýry či tvarůžky? Nebo experimentovat a vyzkoušet ústřice, pštrosí maso, chobotnice, žabí stehýnka, červíky a další hmyz? Anebo se pustit do sladkostí, jako jsou palačinky, wafle, frgály, makronky, dortíky, churros a zmrzlina? "Ať už si vyberou cokoliv, budeme rádi, když za námi přijdou na Výstaviště, užijí si komfortu, které nabízí, a ochutnají to, co je láká i to, co ještě neměli příležitost vyzkoušet," uzavírá pozvánku Lukáš Lauman.

Zajištěn je dostatečný počet míst k sezení, čisté sociální zařízení i velká kapacita parkoviště. Vstupné je ve výši 100 Kč, zdarma je pro děti do 150 cm, ZTP a ZTP/P.

Aktuální informace jsou na https://www.facebook.com/events/538440777490436

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Hobby setkání sběratelů všech oborů…

04.09.2022 - 04.09.2022
Výstaviště Kroměříž

Hobby setkání sběratelů všech oborů, Výstaviště Kroměříž, neděle 4.9.2022

Auto moto blešák a sraz veteránů - …

04.09.2022 - 04.09.2022
Kroměříž

AUTO-MOTO burza, SRAZ VETERÁNŮ a HOBBY sběratelská akce, Neděle 4. září bude již pojedenácté patřit na Výstavišti v…

Týden kultury - Valašsko

18.08.2022 - 24.08.2022
Spa hotel Lanterna

Devět divadelních představení během sedmi dnů v netradičním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd: takový bude…

Country zarážání hory - Boršice

27.08.2022 - 27.08.2022
Dvůr pod Starýma Horama

Přijďte s námi prožít starobylý vinařský 🍷 zvyk s názvem „Zarážání hory” ⛰spojený s country festivalem. Tento zvyk…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 20. srpen

Dnes má svátek Bernard

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete