Statistika našeho portálu

  • 102 525 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Moravia Music Fest - Metro Music Bar Brno

16.10.2013 - 04.12.2013 Brno

Mezinárodní hudební festival MORAVIA MUSIC FEST letos přiveze do Brna světové hvězdy. Pod heslem "ARCHITEKTI JAZZU" se na devíti koncertech představí přední zahraniční interpreti, držitelé ocenění Grammy®, legendární hudebníci i česká "Andělská" star.Festival se bude konat letos již po šesté. Tématem letošního ročníku jsou "ARCHITEKTI JAZZU". Silné hudební osobnosti, které letos na Moravia Music…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Metro Music Bar, Poštovská 6, Brno
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Mezinárodní hudební festival MORAVIA MUSIC FEST letos přiveze do Brna světové hvězdy. Pod heslem "ARCHITEKTI JAZZU" se na devíti koncertech představí přední zahraniční interpreti, držitelé ocenění Grammy®, legendární hudebníci i česká "Andělská" star.

Festival se bude konat letos již po šesté. Tématem letošního ročníku jsou "ARCHITEKTI JAZZU". Silné hudební osobnosti, které letos na Moravia Music Festu vystoupí, spojuje jejich zásadní vliv na vývoj či obnovu jednotlivých jazzových žánrů. Tradiční podzimní jazzový maraton zahájí trojice Benjamin Koppel, kulturní rytíře Francie, Scott Colley a Brian Blade, kteří poprvé vyráží na společnou tour. Koncertu bude předcházet rovněž intenzívní masterclass s bubeníkem Brianem Bladem, který je držitelem ocenění Grammy za nejlepší jazzové album. Jednou z nejvýraznějších tváří festivalu je trombonista Fred Wesley, mistr funky music, dlouholetý spoluhráč Jamese Browna a George Clintona. Hvězdnou přehlídku završuje Antonio Sanchez, jeden z nejlepších bubeníků své generace a čerstvý 4násobný vítěz Grammy Awards. Závěr dvouměsíčního festivalu pak vyvrcholí koncertem residenčního B-Side Bandu se zpěvákem Vojtěchem Dykem, letošním vítězem cen Anděl v kategorii Zpěvák roku. Jejich speciálním hostem bude Kurt Elling, americký zpěvák považovaný mnohými kritikami za nejlepšího jazzového zpěváka v současné době a který je rovněž vítězem Grammy.

"Považuju za obrovský úspěch, že si festival během pěti let vybudoval tak silné jméno, že si můžeme s každým dalším ročníkem dovolit přivážet čím dál tím více zahraničních hvězd. Jména jako Brian Blade, Fred Wesley nebo Antonio Sanchez jsou něco jako základní pilíře jazzového slovníku. Pro mnohé budou zcela jistě velkou inspirací a hudební "fajnšmekři" si určitě jejich koncerty vychutnají." hovoří o letošní dramaturgii ředitel festivalu Josef Buchta.

Vedle mezinárodně proslulých interpretů vystoupí i ikony tuzemské a slovenské scény. Z českých špiček to bude fenomenální ostravský saxofonista Michal Žáček, který je dvorním saxofonistou Richarda Müllera a Petra Lipy. Společně s ním se představí kapela TUTU, jejímž leaderem je Boris Urbánek, přední český skladatel současného jazzu, klavírista a především geniální hudebník. Mezi ty, kteří přispěli k obnově starších jazzových směrů, patří bez pochyby trumpetista Juraj Bartoš a jeho slovenský orchestr Bratislava Hot Serenaders, který hledá svůj pohled na svět skrze raný swing, neworleanský styl či starý ragtime. Společně s nimi vystoupí nezapomenutelný elegán Milan Lasica. Velký návrat na scénu slaví například Andrej Šeban, který je považovaný za jednoho z nejkreativnějších slovenských kytaristů. Nebudou chybět ani legendy významné éry "bromovského" orchestru a to trombonista Mojmír Bártek a Milan Kašuba, který je vyhledávaným kytaristou i mezi mladou generací.

"Letos bude opravdu hodně co objevovat. Pro ty, kteří se o jazz zajímají, je naprosto transparentní na jakou hudební show se mohou těšit. Osobně ale doporučuju návštěvu koncertů i všem ostatním, protože zažít tyto hudební génie na živo je příležitost, která se dle mého nebude jen tak opakovat." doplňuje produkční festivalu Lucie Karafiátová.

Festival pořádá agentura Bujo Art Production. Záštitu nad jubilejním 6. ročníkem MORAVIA MUSIC FESTu převzali hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor Statutárního města Brna Roman Onderka, starosta MČ Brno-střed Libor Šťástka a Zdeněk Bílek, generální ředitel společnosti SIKA CZ, která je zároveň generálním partnerem akce.

Program:

BENJAMIN KOPPEL (DK), SCOTT COLLEY, BRIAN BLADE (USA)
čtvrtek 16. 10. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

ANDREJ ŠEBAN BAND (SK)
pondělí 21. 10. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

FRED WESLEY AND THE NEW JBs (USA)
sobota 26. 10. 2013 | 20:00 | Metro Music Bar - Brno

ORSTAD STURBAND (NOR)
& sólisté: Mojmír Bártek a Milan Kašuba
pondělí 28. 10. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

MICHAL ŽÁČEK & TUTU BORISE URBÁNKA (CZ)
pondělí 04. 11. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

ANTONIO SANCHEZ & MIGRATION (USA)
neděle 10. 11. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

EMIL VIKLICKÝ TRIO & GISLE TORVIK (NOR)
pondělí 11. 11. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

MILAN LASICA & BRATISLAVA HOT SERENADERS (SK)
neděle 24. 11. 2013 | 20:30 | Metro Music Bar - Brno

Závěrečný koncert festivalu:
VOJTĚCH DYK, KURT ELLING (USA)
& B-SIDE BAND (CZ)
středa 04. 12. 2013 | 19:30 | Janáčkovo divadlo - Brno

Vstupenky na festival

lze kupovat v sítích Ticketstream i v kamenných předprodejích Indies (Poštovská, Brno), Student Agency (Dům Pánů z Lipé, Náměstí Svobody, Brno) nebo TIC (Běhounská, Brno).

http://www.moraviamusicfest.cz/vstupenky.html

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Doma v KrPoli 2024 - Brno

16.06.2024 - 16.06.2024
Veřejný park u…

Přijďte a užijte si se svou rodinou příjemný den v parku u nové rodinné rezidence Starý pivovar. U příležitosti jejího…

Letní Víno z blízka: večer s vinaři…

27.06.2024 - 27.06.2024
Otevřená zahrada,…

Vinaři z Hlohovce, obce v srdci Lednicko-Valtlického areálu, navštíví zelená zákoutí Otevřené zahrady v centru Brna 27.…

Letní Víno z blízka: 100. večer se …

11.07.2024 - 11.07.2024
Otevřená zahrada,…

Chtěli byste se dožít v zdraví a nejlepší kondici stovky? Degustačním večerům v Otevřené zahradě v centru Brna se to…

Letní Víno z blízka: večer s vinaři…

25.07.2024 - 25.07.2024
Otevřená zahrada,…

Večer jako malovaný, takový bude čtvrtek 25. července 2024 s vinaři z Mikulčic v Otevřené zahradě v centru Brna. Od…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 15. červen

Dnes má svátek Vít

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete