Statistika našeho portálu

  • 98 404 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

MotorSvět 2021:Festival dopravní prevence a motorismu - Havlíčkův Brod

11.09.2021 Havlíčkův Brod

Po roční přestávce se opět do Havlíčkova Brodu vrací výstava s názvem MotorSvět 2021 – Festival dopravní prevence a motorismu. Během jednoho dne a na jednom místě bude připraven bohatý program nejenom pro tatínky, ale pro celou rodinu i širokou veřejnost. Na co se 11. 9. 2021 můžete těšit za branami zdejší psychiatrické nemocnice?

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Po dobré zkušenosti z ročníku 2019 bude zachován stejný koncept akce a jednotlivé expozice budou rozloženy zhruba v polovině areálu. Přístup návštěvníků bude možný od základní školy Wolkerova, přes starou vrátnici, ale také i hlavní vstupem do zařízení. Návštěvníci z větší vzdálenosti budou mít k dispozici označenou parkovací plochu s obsluhou. Pro místní návštěvníky bude opět připraven historický autobus, který se hned několikrát otočí na trase od psychiatrie, kolem hotelu Slunce, přes náměstí a sídliště Pražská. Výše vstupného bude plně na rozhodnutí návštěvníků. Pro letošní ročník jsme vybrali konkrétní příjemkyni daru z dobrovolného vstupného. Stane se jí Barborka D., která v současné době potřebuje příspěvek na pojišťovnou nehrazenou část speciálního invalidního kočárku.

 

Zábava na celý den? Doslova! Nemusíte se bát, že byste se nudili, pokud zrovna neholdujete motoristickému sportu. Oficiálně se brány otevřou v 10 hodin a Vy můžete zajít třeba na kávu, či něco dobrého na zub. Od dopoledne začnou probíhat první rozhovory s osobnostmi a legendami motorsportu. Ve zbytku areálu budou připraveny expozice závodních vozidel, historických automobilů i motocyklů, ale také bohatá sekce věnovaná právě prevenci, která je jedním z hlavních důvodů organizace této akce. Svoji techniku zde předvede Policie ČR, Vojenská policie, Celní správa, městské policie z Kraje Vysočina. Nepochybně největším lákadlem bude speciální roadshow ke kampani "13 minut", která upozorňuje na vážné dopady dopravních nehod s tragickými následky. K dispozici bude i simulátor dopravní nehody, ve kterém na vlastní kůži zkusíte převrácení vozidla. Podruhé se oporou stane i promoteam Kraje Vysočina, který se postará o zábavu pro nejmenší návštěvníky.

 

Milovníci vysokooktanového benzínu si rozhodně přijdou na své. Tradičně bude k vidění opravdu velké množství závodních vozidel, které jsou historické exponáty, nebo stroje v plné závodní síle. Počet exponátů motorsportu je vždy závislý na předchozích závodech a tom, zda se podaří dostat techniku do cíle bez ztráty kytičky. Předpokládáme, že by k vidění mělo být zhruba 25 závodních automobilů včetně několika unikátů a překvapení. Akce je tradičně spojena s celou řadou významných jmen osobností dřívější i soudobé scény motorsportu. Účast potvrdil například Ladislav Křeček, který je několikanásobný mistr republiky v rallye a člen továrního týmu Škoda. Dnes již opravdovou legendou je pan Oldřich Horsák, který se podílel na vývoji Škody 130 RS, či Josef Srnský, který taktéž získal několik titulů mistra republiky. Znovu nás svojí návštěvou poctí Milan Špinka – držitel Zlaté přilby z Pardubic. Vůni písčitého Dakaru přiveze Jiří Moskal, Olga Roučková i Tomáš Ouředníček. Nebudou chybět ani skutečné osobnosti motoristického novinářského světa. Níže přikládáme seznam těch, kteří nám svoji účast slíbili s ohledem na jejich zdravotní stav.

 

Milovníky a hlavně majitele historických vozidel a motocyklů zveme bez rozdílů! Nejsme konkrétní klubová výstava a rádi své síly spojujeme se spolky, které reprezentují určitou značku. Pro letošní rok jsme opět připravili expozici italských automobilů, speciální část věnovanou majitelům vozů Škoda 1000MB, dále nás podporuje Veterán klub Jihlava i milovníci vozidel IFA – tedy Wartburky, Trabandy a automobily značky Barkas. Registrovaní vystavovatelé historických automobilů od nás dostanou i drobnou dárkovou tašku.

 

Myslíme i na malé návštěvníky akce, proto jsme připravili celou řadu aktivit, které budou preventivního charakterů, ale zajistí i nějaký ten drobný dárek. Pokud nám bude přát počasí, uskuteční se v 11 hodin ve venkovní jízdárně divadelní představení s tématikou dopravní výchovy. Během celého dne budou k dispozici jízdy na koních a ponících. Zábavné rodinné odpoledne s HS Automobil, skákací hrad i stánky s dobrotami.

 

Na hlavním pódiu se celý den budou střídat rozhovory osobností a legend. Ve 14 hodin přivítáme vzácné hosty v čele s předsedou Senátu PČR panem RNDr. Milošem Vystrčilem. Dále naše pozvání přijal hejtman Kraje Vysočina pan Mgr. Vítězslav Schrek i starosta města Havlíčkův Brod pan Mgr. Jan Tecl, který nad akcí převzal záštitu. K našemu velkému potěšení přijal pozvání i pan plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý – ŘSDP a ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina pan brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek. Následovat bude autogramiáda legend a také speciální Retro módní přehlídka, která byla připravena Svrateckými valkýrami pro příležitost naší akce.

 

Závěrem nezbývá než říct, že dva absolutní nadšenci do motoristického světa vynaložili maximum úsilí, abychom připravili bohatý program, dobré zázemí a spoustu zážitků v rámci největšího motoristického svátku na Vysočině.

Mgr. Veronika Vošická Buráňová – krajský koordinátor BESIP

Radek Pavlíček – automobilový závodník

 

Kontakt:

Mgr. Veronika Vošická Buráňová

GSM: +420 774 321 994

Besip-kv@cspsd.cz

Informace na www.motorsvet.cz

 

Mapa

Další akce v okolí

Podzimní koncert Olinky Baričičové …

02.10.2022 - 02.10.2022
Sokolovna

Olinka Baričičová vystoupí s kamarády v Golčově Jeníkově

Svatební veletrh Vysočina 2022 - Ha…

04.11.2022 - 05.11.2022
kulturní dům Ostrov

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Svatebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022…

Barokní gastrovečer - Zámek Žďár na…

08.10.2022 - 08.10.2022
freskové sály

Luxusní několikachodová barokní večeře při svíčkách se uskuteční pod freskovým stropem Santiniho Prelatury. Atmosféru…

Hobby horsing cup 2022 - Telč

16.10.2022 - 16.10.2022
Telč

Panský dvůr v Telči zve všechny jezdce a příznivce hobby horsingu na první ročník

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete